Blog


 

02 09.2022

Pożegnanie lata czyli co można przewieźć do boksu Róża Rent?

Nastąpiło nieuniknione: wakacje dobiegły końca. Przy ograniczonym metrażu mieszkania warto zadbać o to, żeby w domowej przestrzeni nie zalegały rzeczy, których używamy jedynie sezonowo. Jakich przedmiotów przestajemy potrzebować na co dzień wraz z końcem lata? Co można z nimi zrobić, żeby odzyskać cenną przestrzeń?

Nie wszystko trzeba mieć pod ręką

Kto powiedział, że wszystko, co posiadamy, musimy trzymać w swojej szafie? Takie myślenie może i miało sens, kiedy majątki gromadzili jedynie najbogatsi, a drogocenne artefakty rozmieszczano po ogromnych dworach i pałacach. Dziś coraz więcej osób podchodzi do sprawy praktycznie – chcąc pomieścić (i utrzymać!) się w dużych miastach, mieszkamy w mniejszych mieszkaniach, co nie przeszkadza nam w kupowaniu potrzebnych rzeczy. Szkopuł w tym, że wcale nie potrzebujemy mieć wszystkiego pod ręką.

Dotyczy to zwłaszcza rzeczy sezonowych, których używamy tylko przez kilka miesięcy, a być może i kilka dni w roku. Takie przedmioty – na przykład sprzęt sportowy czy ubrania sezonowe – możemy przez resztę roku przechowywać poza domem i nawet tego nie odczujemy. Dzięki temu pomieścimy się w mniejszym mieszkaniu i nie będzie ono wcale zagracone, a jednocześnie – kiedy zajdzie taka potrzeba – w każdej chwili będziemy mogli cieszyć się własnym sprzętem czy odzieżą.

Boksy magazynowe Róża Rent

Na szczęście istnieją firmy takie jak nasza, które zajmują się świadczeniem usług self storage. Ta moda przyszła do nas ze Stanów i chociaż na początku Polacy musieli się do niej przekonać, dziś coraz więcej osób wynajmuje swój boks magazynowy. To niezwykle wygodne i opłacalne rozwiązanie problemów z niedoborem przestrzeni w domu czy mieszkaniu.

Wystarczy wybrać metraż boksu (u nas są dostępne komórki o powierzchni od 2,5 m2 do 10 m2) oraz dogodny czas najmu oraz podpisać umowę na korzystnych dla siebie warunkach. My zapewniamy maksymalne bezpieczeństwo boksu, a więc i przechowywanych w nim rzeczy (ochrona, monitoring, bezpieczeństwo pożarowe – pełen komplet), a także optymalne warunki do magazynowania delikatnych przedmiotów (nie uświadczycie u nas wilgoci, pleśni i innych atrakcji rodem z piwnicy). Przez cały rok panuje u nas stała temperatura, a na halę mają wstęp jedynie uprawione osoby dysponujące indywidualnie wydawaną kartą.

Oczywiście – jeśli najdzie Cię ochota, żeby w środku nocy odzyskać swój rower albo zestaw rakiet do tenisa plażowego, nie będzie z tym najmniejszego problemu. Dostaniesz się do swojego boksu o każdej porze, nawet w niedzielę czy w największe święta. Staramy się być elastyczni i dopasować się do zmieniających się potrzeb swoich klientów, więc w każdej chwili możesz też zmienić metraż wynajmowanego boksu bądź zupełnie z niego zrezygnować (oczywiście z zachowaniem okresu wypowiedzenia – w przypadku umów na czas nieokreślony wynosi on zaledwie dwa tygodnie).

Jakie letnie rzeczy możesz z powodzeniem przewieźć do boksu?

Zastanówmy się, które przedmioty nie będą już potrzebne „pod ręką” wraz z końcem wakacji. Oto kilka przykładów:

  1. Letni sprzęt sportowy – zwłaszcza wszelkiego rodzaju osprzętowanie potrzebne do uprawiania sportów wodnych: od surfowania, przez kajakarstwo, aż po nurkowanie. Nawet jeśli zamierzasz wybrać się do ciepłych krajów jesienią czy zimą, to raczej nie będziesz używał tych przedmiotów tak często, jak latem, więc spokojnie możesz przewieźć je do magazynu na wynajem.
  2. Letnie ubrania sezonowe – czego byśmy nie robili, czas wakacyjnych upałów dobiega końca. Sukienki z odkrytymi plecami, ażurowe bluzeczki, sandały i hawajskie koszule tylko zalegałyby w ciemnym kącie szafy aż do następnego lata. Po co marnować cenne miejsce na półkach lub w szufladach, jeśli można cieszyć się uporządkowaną garderobą? No właśnie! To samo dotyczy zresztą odzieży specjalistycznej, której używamy głównie w ciepłych miesiącach, na przykład ubrań i obuwia na górskie wędrówki.
  3. Akcesoria plażowe i basenowe – dmuchane materace, baseny, pontony-jednorożce i zestawy zabawek dla dzieci, nawet jeśli je poskładamy/spuścimy z nich powietrze, wciąż zajmują sporo miejsca. Równie dobrze mogą poczekać na następny sezon w zaciszu boksu magazynowego – podobnie jak ręczniki plażowe, kremy z filtrem UV, parawany i Twoje ulubione pareo.
  4. Meble ogrodowe – co prawda z porządkami w ogrodzie można się wstrzymać do czasu jesiennego ochłodzenia, ale i tak warto powoli mieć to na uwadze. Komplet leżaków lub hamaków, huśtawka ogrodowa, rattanowe stoliki kawowe czy zestaw do grillowania w ogródku będą bezpieczniejsze, kiedy spędzą chłodniejsze miesiące w ciepłym i suchym boksie. Przy okazji można przewieźć do swojej komórki sprzęty do pielęgnacji ogrodu, w tym kosiarkę, grabie czy zapasowe doniczki.
  5. Walizki i torby podróżne – po wakacjach najprawdopodobniej będziemy po nie sięgać od wielkiego dzwonu. W ogóle: jeśli nie podróżujesz bardzo często, walizki, torby podróżne i większe plecaki polecamy przechowywać w boksie przez cały rok. Po co zagracać sobie mieszkanie, jeśli można odebrać je z magazynu przed każdą większą wyprawą?

Czas pożegnać lato i przygotować swoje gniazdko na sezon jesień/zima!  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice