Blog


 

26 04.2022

Jak wygospodarować i urządzić kącik gracza?

Każdy fan gier wideo wie, że brak podstawowego komfortu potrafi zrujnować nawet najlepszą rozgrywkę. Miejsce, w którym gramy, ma znaczenie – i to ogromne. Niestety, chociaż wszyscy gracze zasługują na własny pokój gamingowy, nie wszyscy mogą sobie na niego pozwolić. Żeby czerpać jak największą przyjemność z ogrywania kolejnych tytułów, warto wygospodarować przynajmniej jeden kącik, w którym domownicy będą mogli spokojnie oddawać się swojej pasji. Jak urządzić taki kącik – a przede wszystkim – skąd wziąć na niego miejsce?

Kącik gamingowy alternatywą dla pokoju gracza

Jasne, w idealnym scenariuszu każdy gracz cieszyłby się osobnym, wyciszonym pokojem, w którym mógłby do woli korzystać z gier komputerowych czy konsoli. Trzeba jednak mierzyć siły na zamiary i przyznać, że lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Zwłaszcza, że przy odrobinie pomysłowości ów wróbel – czyli nasz gamingowy kącik – może się okazać naprawdę niczego sobie.

Najlepszym kompromisem wydaje się zaaranżowanie przestrzeni do gry w innym pokoju – najczęściej w salonie, a rzadziej w sypialni. Salon to zwykle pierwszy wybór konsolowców, bo w większości domów telewizor znajduje się właśnie w pokoju dziennym. Wystarczy wtedy dobrać odpowiednią szafkę pod telewizor i komfortowe siedzisko, które zostanie ustawione na wprost TV – sofę, puf albo (co najlepsze dla kręgosłupa) fotel wypoczynkowy z oparciem i podłokietnikami.

Ci, którzy preferują grę na komputerze, będą potrzebować osobnego kąta na biurko oraz obrotowego fotela gamingowego. Oczywiście – wielu graczy radzi sobie na zwyczajnych krzesłach, ale jeśli mamy taką możliwość, warto zadbać o maksymalny komfort podczas wielogodzinnych rozgrywek i zainwestować w mebel, który uchroni nas przed wadą postawy.

Główne problemy: dźwięk i światło

Jeśli zdecydujemy się na aranżację kącika gracza w salonie lub sypialni, musimy przywiązać szczególną wagę do dwóch problematycznych kwestii: akustyki i oświetlenia.

Niestety, granie we wspólnej przestrzeni nie tylko odziera nas z prywatności, ale i potrafi uprzykrzyć życie pozostałym domownikom. Dlatego absolutną podstawą są słuchawki. Dzięki temu gracz będzie dobrze słyszał wszystko, co dzieje się w rozgrywce, a jego współlokatorzy nie oszaleją od ciągłych dźwięków strzelanin, wybuchów i innych głośnych melodyjek. Przy graniu online, gdy konieczne jest zabieranie głosu, sprawa będzie się komplikować, ale tutaj jedynym solidnym rozwiązaniem byłby wyciszony pokój.

Kolejna sprawa to optymalne oświetlenie pomieszczenia. Ani dzienne, ani sztuczne światło nie powinno odbijać się w ekranie telewizora czy monitora. Utrudnia (a wręcz uniemożliwia) to dostrzeżenie szczegółów, a czasem oślepia gracza. Zaaranżowanie pomieszczenia do gamingu wymaga więc, po pierwsze, zamontowania rolet, a po drugie – zainstalowania dodatkowych lamp punktowych.

Self storage, czyli jak wygospodarować potrzebne miejsce

I tutaj dochodzimy do meritum – no dobrze, ale skąd niby wytrzasnąć tyle miejsca, skoro osobom mieszkającym na małym metrażu i tak doskwiera palący problem niedostatku wolnej przestrzeni? Z pomocą przychodzi tutaj self storage. Boksy na wynajem to coraz popularniejsze rozwiązanie, zwłaszcza w dużych miastach i wśród mieszkańców bloków. Kiedy nie mamy piwnicy czy komórki lokatorskiej i najzwyczajniej w świecie brakuje nam miejsca na odpoczynek we własnym domu, taki magazyn samoobsługowy może się okazać prawdziwym wybawieniem.

Na pewno masz w swoim mieszkaniu rzeczy, których używasz sezonowo lub tylko od wielkiego dzwonu. Mało tego: większość z nas przechowuje przedmioty zupełnie nieużywane, których z jakichś powodów nie chcemy się pozbywać – przykładem mogą być różne kolekcje z dawnych czasów czy sentymentalne pamiątki. Zdziwilibyście się, ile takie rzeczy potrafią zajmować miejsca… Te i inne przedmioty – od sprzętu sportowego, przez wadzący wszystkim mebel, aż po maszynę do szycia po babci – można spokojnie przewieźć do boksu magazynowego Róża Rent.

Jeśli przechowasz u nas rzeczy, które na co dzień nie są ci potrzebne, zyskasz wolną przestrzeń. Będziesz ją mógł wykorzystać w dowolny sposób – chociażby aranżując kącik gracza dla siebie albo swoich dzieci. Co kluczowe, zachowasz dostęp do swojego dobytku w trybie 24/7 – nasze boksy pozostają pod stałą ochroną, przy czym wynajmujący mają wejście na halę magazynową nawet w niedzielę i święta.

Co powinno znaleźć się w kąciku gracza?

Na pewno sprzęt do grania: komputer lub konsola, monitor lub telewizor (najlepiej z ekranem OLED, rozdzielczością 4K i trybem HDR) oraz przeróżne akcesoria, od słuchawek i głośników, przez mysz, klawiaturę, pady, kierownicę i gogle, aż po sprzęty do streamingu (m.in. kamerę internetową, mikrofon czy stream deck). Większość graczy doskonale wie, jakiego sprzętu potrzebuje, a w razie wątpliwości można zawsze sięgnąć do technicznych poradników w tym temacie, od których roi się w sieci.

Najwięcej miejsca nie zajmuje jednak elektronika, ale meble gamingowe. Biurko z wygięciem na łokcie (najlepiej z porządną, wytrzymałą powłoką i dodatkami, np. wylotem na przewody czy wieszakiem na słuchawki), specjalny fotel z podparciem pleców oraz karku (a także z funkcją kołysania i regulowanymi elementami – zagłówkiem, podłokietnikami czy odchyleniem do tyłu)… Wybór jest spory i warto się do niego przyłożyć – w końcu to inwestycja we własny komfort, a takie zakupy robimy zwykle raz na długie lata. Należy też pamiętać, że ekran powinien znajdować się na wysokości wzroku i w optymalnej odległości od siedziska  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice