Blog


 

01 03.2022

Jak self storage może pomóc różnych sytuacjach życiowych?

W życiu każdego z nas zdarzają się przełomowe chwile. Niektóre z nich są przyjemne i napawają nas szczęściem (jak zamieszkanie z ukochaną osobą, narodziny dziecka, przeprowadzka do innego miasta), a inne rozdzierają serce (jak rozwód czy śmierć kogoś bliskiego). Musimy stawić czoła i jednym, i drugim. Wiele takich sytuacji wymusza konieczność zorganizowania dodatkowej przestrzeni do przechowywania rzeczy. Właśnie tutaj przydają się magazyny samoobsługowe i cała idea self storage.

Boksy Róża Rent ułatwiają wiele życiowych sytuacji. Zwykle mówi się o przeprowadzkach, dłuższych wyjazdach za granicę i remontach, ale na tym nie koniec. Jakby się nad tym zastanowić, w życiu wydarza się wiele sytuacji, w których potrzebujemy gdzieś przechować swój dobytek. Nasze magazyny pomieszczą meble, sprzęt sportowy, sprzęt RTV i AGD, całe kolekcje ubrań, książek i naczyń, a także wiele innych rzeczy. Zobacz, w jakich sytuacjach życiowych możesz zrobić pożytek z samoobsługowych boksów.

Wspólne mieszkanie i/lub ślub

Jeśli związek układa się dobrze, naturalnym jest, że w pewnym momencie strony decydują się zrobić wspólny krok. Zdarza się, że jedna osoba wprowadza się do drugiej – a ściany wcale nie są z gumy i w mieszkaniu nie robi się automatycznie dwa razy więcej miejsca. Chcąc pomieścić rzeczy obu osób, konieczne są kompromisy. Rzeczy potrzebne i często używane trzeba mieć pod ręką, a te sezonowe i stosowane tylko od święta można spokojnie przewieźć do boksu.

Zresztą – nawet jeśli para przeprowadza się do nowego lokum, może być konieczne podjęcie takich samych kroków. Najlogiczniej jest znaleźć jakieś tymczasowe miejsce dla części rzeczy w oczekiwaniu na kolejne, większe mieszkanie. Szczególną sytuacją jest czas po ślubie. Para młoda dostaje zwykle wiele prezentów, a nie zawsze dysponuje jeszcze domem, w którym może je wszystkie pomieścić. Boks samoobsługowy to w takiej sytuacji doskonałe rozwiązanie. Można zdecydować się na najmniejszą albo średnią komórkę (w Róża Rent oferujemy boksy już od 2,5m2) i zmieścić w niej wszystkie rzeczy, które przydadzą się w kolejnym mieszkaniu.

Narodziny dziecka

Pary, które spodziewają się dziecka, prędzej czy później wchodzą w fazę wicia gniazdka. Jeszcze oczekując na narodziny nowego członka rodziny, zaczynają kompletować wyprawkę. Zabawki, mebelki (w tym łóżeczko), cała masa bucików i ubranek… Wszystko to jest oczywiście potrzebne, ale też zajmuje całkiem sporo miejsca.

Jeśli musisz je najpierw wygospodarować, rozsądnie będzie przewieźć rzadziej używane rzeczy do boksu. A jeśli planujesz przeprowadzkę do innego mieszkania jeszcze przed rozwiązaniem – ułatw sobie życie i do tego czasu trzymaj wyprawkę w magazynie na wynajem. Pamiętaj: bałagan to czynnik stresogenny, a po co dokładać sobie stresu, szykując się do roli rodzica?

Rozwód lub rozstanie

Wyżej pisaliśmy o tym, jak wspólne zamieszkanie może wpłynąć na problemy z przestrzenią do przechowywania. Cóż, podobne problemy można mieć ze skrajnie odmiennej przyczyny, jaką jest rozstanie. Za rozwodem naturalnie idzie przeprowadzka, a przeorganizowanie całego swojego życia to nie bułka z masłem. Zanim któraś ze stron przeniesie się do upatrzonego lokum, można przetrzymać rzeczy w bezpiecznym magazynie. Nic im nie grozi – będą chronione, monitorowane i nie dostanie się do nich żadna szkodliwa wilgoć. W Róża Rent można wynająć przestrzeń magazynową choćby tylko na jeden miesiąc!

Odejście kogoś bliskiego

Niestety, czas każdego jest policzony. Opuszczają nas dziadkowie, wujkowie, wreszcie rodzice... Wiąże się z tym cały ogrom bólu i cierpienia, ale też czysto codzienne problemy. Na przykład trzeba zadecydować, gdzie trzymać rodzinne pamiątki albo po prostu rzeczy, które otrzymaliśmy w spadku po krewnych. Nawet jeśli w mieszkaniu nie ma na to miejsca, trudno się rozstać z tak sentymentalnymi przedmiotami. Być może warto umieścić je w boksie na wynajem. W magazynie Róża Rent można przechowywać ważne wspomnienia i wracać do nich w dowolnej chwili, o dowolnej porze, przez siedem dni w tygodniu.

Zresztą – unikanie wyrzucania pamiątek to nie tylko kwestia sentymentu. Nigdy nie wiadomo, czy ta toaletka po babci albo klaser pełen znaczków, które zbierał nasz ojciec chrzestny, z czasem nie zyskają na wartości. Poza tym moda zatacza koło – wystarczy spojrzeć na to, jaką karierę robią ostatnio meble i bibeloty z PRL. Po co wyrzucać stolik kawowy w całkiem dobrym stanie, jeśli za kilka lat może się on okazać hitem sezonu…?

Jak widać, self storage okazuje się pomocnym rozwiązaniem w rozmaitych sytuacjach życiowych. Jeśli jest taka opcja, dlaczego z niej nie skorzystać?

PS. W kilku ostatnich artykułach pisaliśmy o konieczności regularnych porządków (także w boksie) i przeprowadzania okresowego remanentu posiadanych rzeczy. Warto weryfikować, czy aby na pewno potrzebujemy jeszcze wszystkich przechowywanych przedmiotów – chociażby dlatego, że mogą one komuś pomóc. Zwłaszcza teraz, w związku z ostatnimi, tragicznymi wydarzeniami, w Polsce znalazło się wiele osób w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej. Trudno o lepszy czas na porządki i na to, żeby wyciągnąć rękę do drugiego człowieka.  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice