Blog


 

02 12.2021

Jak utrzymać porządek w boksie?

Nasza hala jest regularnie sprzątana, a boksy magazynowe – czyste. Musisz jednak pamiętać, że od momentu, w którym wynajmujesz boks, możesz do niego wchodzić tylko Ty (plus osoby przez Ciebie uprawnione). To oznacza, że musisz sam zorganizować sobie przestrzeń magazynową i pilnować, żeby był w niej porządek.

Nie trać kontroli

Jeśli Klienci wynajmują boks na krótki okres, nie jest to żaden problem. Tacy ludzie po prostu zostawiają w magazynie, co potrzeba i wyjmują swoje rzeczy jeszcze zanim zdążą zapomnieć, co gdzie położyli. Inaczej jest w przypadku wynajmu długoterminowego. Kiedy przetrzymujesz swoje rzeczy w boksie przez długie miesiące, a nawet lata, łatwo jest stracić kontrolę nad własnym dobytkiem. Nieużywane meble, nieotwierane pudła, stosy foliowych worków bez żadnej etykiety… Z czasem możesz zwyczajnie zapomnieć, co gdzie leży.

Zachowanie kontroli nad zawartością boksu jest bardzo ważne. Dzięki temu unikniesz frustracji przy szukaniu potrzebnych Ci rzeczy (na przykład nart albo ważnych dokumentów). Wiedząc, czym dysponujesz, możesz lepiej korzystać ze swoich przedmiotów. Możesz też łatwiej ocenić, co jest Ci potrzebne, a co na pewno nigdy Ci się nie przyda. W takiej sytuacji, zamiast wciąż przetrzymywać bezużyteczne rzeczy w boksie, możesz je komuś oddać albo sprzedać za całkiem niezłą sumkę.

Na szczęście istnieją konkretne sposoby na zachowanie orientacji w wynajętej przestrzeni magazynowej. Wystarczy wiedzieć, jak zabrać się za organizację i zaprowadzić w swoim boksie porządek. Trzymaj się naszych wskazówek, a zarządzanie prywatnym magazynem w Róża Rent będzie o wiele łatwiejsze!

Grunt to plan działania

Zanim zabierzesz się za wielkie sprzątanie, odwiedź swój boks magazynowy i postaraj się ocenić, co Cię czeka. Zrób kilka zdjęć, żeby ująć przestrzeń pod każdym kątem, a później – już w domu – spróbuj zaplanować swoją pracę. Spisz to, co widzisz na zdjęciach i zanotuj, czego potrzebujesz, żeby to wszystko uporządkować. Jeśli znajdzie się tam jakiś zepsuty sprzęt elektroniczny, być może czas na naprawę albo wywózkę do punktu PSZOK. Jeśli uzbierałeś kilka pudeł z dokumentami biurowymi, być może przyda Ci się niszczarka i/albo skaner, żeby zachować cyfrowe kopie najpotrzebniejszych papierów. Takie ogólne spojrzenie na zawartość boksu pomoże Ci wstępnie zaplanować działania.

Krok po kroku

Jeśli przez dłuższy czas przywozisz do boksu nowe pudła, może się okazać, że początkowo nawet dotarcie do rzeczy przy ścianach może stanowić wyzwanie. W takiej sytuacji od razu podaruj sobie pomysł, że wysprzątasz całość za jednym razem. Taka misja będzie w zasadzie skazana na niepowodzenie i tylko przysporzysz sobie niepotrzebnych nerwów. Działaj metodycznie, podziel boks na mniejsze sekcje i zajmuj się nimi jedna po drugiej (zacznij od wejścia i przesuwaj się ku tyłowi). Krok po kroku – a odniesiesz sukces!

Pozbądź się tego, co niepotrzebne

Taki okresowy remanent tego, co się posiada, to rzecz absolutnie niezbędna. Jeśli namierzysz przedmioty, co do których jesteś pewny, że już Ci się nie przydadzą – na przykład sprzęt sportowy, z którego wyrosły już Twoje dzieci albo meble ogrodowe, które wymieniłeś już na nowe – rozważ sprzedaż lub darowiznę. Jeśli to możliwe, nie wyrzucaj dobrych rzeczy na śmietnik – to bardzo szkodzi planecie, a chętnych na używane przedmioty naprawdę nie brakuje. Starą elektronikę można sprzedać na części, a książkowe białe kruki warto wystawić na aukcji internetowej. Jeśli nie chce Ci się bawić w sprzedawanie albo po prostu chcesz zrobić coś dobrego – oddaj niepotrzebne przedmioty potrzebującym. Po takim remanencie w Twoim boksie zrobi się sporo miejsca na nowe rzeczy!

Zapewnij sobie wsparcie

Na początku wspomnieliśmy, że dostęp do boksów masz Ty i osoby przez Ciebie upoważnione. To oznacza, że możesz sobie zorganizować grupę pomocników. Poproś znajomych lub członków rodziny o pomoc w uporządkowaniu Twoich rzeczy, podzieleniu ich na kategorie, a wreszcie – opisanie kartonów, worków czy innych opakowań. Przechowywanie wedle kategorii jest bardzo praktyczne – dzięki temu łatwiej Ci będzie znaleźć to, czego akurat szukasz. Jeśli wolisz sprzątać sam, odpowiednio się do tego przygotuj – z dobrym podcastem czy audiobookiem w słuchawkach kilka godzin zleci w mgnieniu oka!

Wykorzystaj przestrzeń

Zamiast ograniczyć się do układania pudeł na podłodze, wykorzystaj także perspektywę wertykalną. Pomocne w tym będą wszelkie regały, wieszaki czy stojące pojemniki z szufladami. Generalnie: im więcej organizerów, tym lepiej. Przydadzą się zwłaszcza do przechowywania drobnych przedmiotów – od narzędzi ogrodowych, przez artykuły biurowe, aż po odzież sezonową.

Uważaj, co przynosisz do boksu

Ze względu na warunki panujące na hali Róża Rent, boksy magazynowe nie brudzą się same z siebie. Możesz je natomiast zanieczyścić tym, co sam przynosisz do środka. Dlatego absolutnie nie przechowuj w magazynie żadnych wilgotnych czy brudnych rzeczy. Zadbaj też o zachowanie porządku – jeśli wyjmujesz z boksu jakąś rzecz, a później z powrotem przewozisz ją do obiektu, odłóż ją na raz wyznaczone miejsce.

Powodzenia!  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice