Blog


 

21 10.2021

Self storage zamiast garażu: przechowaj swój rower, motocykl lub skuter

Self storage zamiast garażu: przechowaj swój rower, motocykl lub skuter

Jeśli masz swój własny jednoślad, a przejażdżki rowerem lub motocyklem to Twoja pasja, najpewniej nie musimy Cię przekonywać, że o swój pojazd należy dbać. Nie sztuką jest kupić porządny, markowy rower – sztuką jest zachować go w dobrym stanie przez długie lata. Konserwacja i regularne przeglądy techniczne to jedna strona medalu. Kolejna sprawa to przechowywanie. Gdzie trzymać swój motocykl, rower albo skuter? Nawet jeśli nie masz własnego garażu, jest na to sposób!

 

Koniec sezonu na jazdę na dwóch kółkach

 

Istnieją śmiałkowie, którzy są zdania, że sezon motocyklowy trwa 365 dni w roku. Rzeczywistość zwykle weryfikuje takie założenia: gdy przychodzą mroźne, wietrzne i zaśnieżone miesiące, ochota na rekreacyjną przejażdżkę odchodzi w niepamięć. Późną jesienią i zimą jednoślady bezpieczniej jest garażować. Dotyczy to zarówno motocykli i skuterów, jak i (przede wszystkim!) rowerów. Co to dużo mówić: jazda rowerem w zamieci i po oblodzonej jezdni nie brzmi zbyt atrakcyjnie.

Przestrzeń do przechowywania tego typu pojazdów jest co prawda opcjonalna, gdy na zewnątrz jest ciepło i sucho, ale przy mniej korzystnej pogodzie – zwłaszcza późną jesienią i zimą – jednoślady zasługują na specjalne traktowanie. Już sama wilgoć jest dla nich szkodliwa i prowadzi do korozji oraz niszczenia wielu istotnych elementów, a co dopiero, gdy nasz rower „wypoczywa” pod grubą warstwą co rusz topniejącego śniegu…

 

Najprostsze rozwiązanie, czyli garaż

 

Pierwszym, co przychodzi do głowy, jest oczywiście albo miejsce na podziemnym parkingu, albo garaż wolnostojący. Takie opcje mają masę zalet – dość wymienić dostęp do pojazdu o każdej porze dnia i nocy czy skuteczną ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych, w tym deszczu czy śniegu.

Warto mieć jednak świadomość, że tego typu rozwiązania mają też swoje minusy. Po pierwsze: narażenie na włamanie. Garaże bywają okradane, i to wcale nie tak rzadko. Po drugie: warunki panujące w takich pomieszczeniach. Nie wszystkie podziemne parkingi są ogrzewane, a przy niskich temperaturach należy dodatkowo zadbać o przechowywane rzeczy. W garażach wolnostojących do niskich temperatur dochodzi jeszcze szkodliwa wilgoć. Oczywiście nasz rower czy motocykl będzie o wiele bezpieczniejszy w środku niż na zewnątrz – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Garaż czy parking są zresztą najwygodniejsze, bo mamy je na miejscu, zaraz obok miejsca zamieszkania.

 

Garaż nie jest opcją dla każdego

 

Ludzie, którzy dysponują prywatnym garażem lub miejscem parkingowym, nie mają zatem większego problemu z przechowywaniem pojazdów po sezonie. W nowej zabudowie, zwłaszcza w większych miastach, deweloperzy biorą pod uwagę potrzeby mieszkańców i proponują budynki z podziemnym parkingiem. 

Nie każdy jednak posiada taki przywilej, a bezpieczne przechowywanie jednośladów zimą bywa prawdziwym wyzwaniem. W starszych kamienicach i blokach często miejsc pod dachem po prostu nie ma – samochody zostawia się przy ulicy, a skuterów czy rowerów zwyczajnie nie ma gdzie podziać. To samo dotyczy zresztą domów jednorodzinnych – czasem garażu nie ma wcale, a czasem nawet jeśli jest, to mieści się w nim tylko samochód i ewentualnie kilka pudeł. O miejscu na przetrzymywanie rowerów dla całej rodziny w takich warunkach można zapomnieć… 

W przypadku roweru w grę wchodzi trzymanie go w domu. Niektórzy radzą sobie, zawieszając sprzęt na ścianie przy użyciu specjalnych uchwytów i haków. Inni wykorzystują w tym celu pomieszczenia gospodarcze. Niestety, w małych mieszkaniach takie rozwiązania nie zdają egzaminu.

 

Sprytna alternatywa, czyli self storage

 

Na szczęście istnieje rozsądna alternatywa dla osób, które nie dysponują garażem, prywatnym miejscem parkingowym albo pomieszczeniem gospodarczym na rower, a mianowicie self storage. Wystarczy, że wynajmiesz magazyn samoobsługowy na interesujący Cię okres (na przykład wyłącznie na zimowe miesiące). W Róża Rent chętnie przechowamy Twój rower, skuter lub motocykl, a także inne rzeczy, które niepotrzebnie zagracają Ci miejsce – chociażby letni sprzęt sportowy albo nieużywane meble. Oczywiście pomieścisz tez u nas komplet gadżetów do swojego jednośladu, w tym części zamienne, opony, płyny eksploatacyjne, pompkę, bagażnik, sakwę, kask i ochraniacze.

Żeby przechować u nas swój jednoślad, potrzebujesz podpisać umowę najmu i zrobić jedną ważną rzecz: spuścić paliwo. Jeśli zostawisz w boksie magazynowym czysty i suchy pojazd, odbierzesz go w dowolnej chwili w idealnym stanie. W naszych magazynach panuje stała, optymalna temperatura i jest sucho – nie ma wilgoci, którą można czasem spotkać w garażach wolnostojących. Sprzęt, odzież i gadżety będą zatem przechowywane w idealnych warunkach. Nie będą niszczeć ani korodować, a nad ich bezpieczeństwem będzie czuwać całodobowa ochrona.

Jednocześnie boksy Róża Rent zapewniają większość zalet własnego garażu czy parkingu podziemnego – dostęp do wynajętego pomieszczenia jest możliwy przez cały czas, dniem i nocą, nawet w niedzielę i święta (oczywiście tylko dla Klientów).  Jedyna niedogodność to odległość od domu – ale umówmy się, przechowując rower w sezonie zimowym, raczej nie będziemy musieli do niego zbyt często zaglądać. Ponadto z wynajmem boksu wiąże się pewna stała opłata, uzależniona od wielkości danego pomieszczenia – oczywiście im mniejszy magazyn, tym mniejsze koszty. Poza tym umowy są elastyczne i w każdym momencie można się z nich wycofać, co zapewnia wynajmującym duży komfort i spokój ducha. Podsumowując: self storage to rozwiązanie, które z pewnością warto rozważyć, jeśli leży Ci na sercu dobro Twojego jednośladu!  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice