Blog


 

21 09.2021

Jak (i gdzie) przechowywać zabawki?

Jak (i gdzie) przechowywać zabawki?

Każdy, kto ma dzieci, doskonale wie, że zabawki są po prostu WSZĘDZIE. Ledwo się je posprząta, a już pełno ich na podłodze, na fotelach, w przejściach i innych przypadkowych miejscach. Czy to oznacza, że jedynym sposobem na uniknięcie wiecznego bałaganu jest pozbycie się wszystkich zabawek? Na szczęście – nie! Wystarczy opracować sprytny system ich przechowywania i konsekwentnie się go trzymać. Zapraszamy do lektury – mamy nadzieję, że poniższe sposoby organizacji będą dla Was inspiracją!

 

Sprawdzony sposób na porządek w zabawkach

 

Żeby dzieci chciały po sobie sprzątać, sprzątanie musi być dla nich atrakcyjne. W przeciwny, razie konieczność zbierania lalek, książeczek, samochodzików i klocków będzie im się wydawała wyłącznie przykrym obowiązkiem. Jest na to dobry sposób: inwestycja w specjalne organizery na zabawki, wspólne opisanie ich razem z dzieckiem, a następnie wprowadzenie nowego nawyku sprzątania w taki sposób, żeby odkładanie rzeczy na miejsce było ostatnim, nieodłącznym elementem zabawy.

 

Popularne organizery na zabawki

 

1. Klasyczne pudełka – czyli najprostszy sposób na magazynowanie jakichkolwiek przedmiotów. Najtańsza opcja to pudełka z kartonu; można też zainwestować w wytrzymalszy plastik albo – co najkorzystniejsze dla planety – w pudełka materiałowe, które nadają się do czyszczenia. Jeśli nie masz nic innego pod ręką, karton spełni swoją funkcję, choć to nienajlepsze rozwiązanie do przechowywania ciężkich i dużych zabawek. Grunt, żeby takie pudełka nie prezentowały się nudno – warto zainwestować w coś kolorowego albo przynajmniej ozdobić karton papierem i naklejkami. Dobrym pomysłem jest też opisanie wszystkich pudeł, żeby w razie potrzeby łatwo odnajdywać konkretne zabawki.

2. Organizery transparentne – mają tę podstawową zaletę, że pozwalają od razu stwierdzić, co jest w środku. Zawartość widać na pierwszy rzut oka, co samo w sobie jest ciekawe dla maluchów; jest to także spore ułatwienie dla rodziców, którzy potrzebują szybko znaleźć dany przedmiot. Taki organizer można umieścić w łatwo dostępnym miejscu i wypełnić go tymi zabawkami, po które najczęściej sięgają Twoje maluchy. Uwaga: dobrze by było, gdyby przezroczyste pudełka lub szufladki były zamykane – ochroni to ich zawartość przed kurzem. Zamknięcie nie powinno jednak być zbyt skomplikowane dla dziecka.

3. Kolorowe organizery dla dzieci – zamiast samodzielnie ozdabiać pudła, możesz zawsze zainwestować w gotowe, kolorowe organizery stworzone specjalnie dla maluchów. Specjaliści od designu prześcigają się w projektowaniu coraz to wymyślniejszych kształtów – na rynku są dostępne organizery-domki, łatwo przesuwalne wagoniki na kółkach czy wielkie pudła w kształcie zwierzątek. Nie bez znaczenia jest także wzór takiego pudełka. Idealnie, jeśli są na nim jakieś znane postaci z bajek. Przekonasz się, że motywacja do sprzątania od razu wzrośnie!

Możemy także podzielić organizery i meble do przechowywania z uwagi na to, w jaki sposób są umiejscowione w przestrzeni. Możemy np. mówić o takich rozwiązaniach, jak:

  • Organizery stojące, w tym regały – oprócz klasycznych pudeł, kartonów i organizerów w wymyślnych kształtach mowa tutaj także o całych mebelkach, na przykład regałach z szufladkami. Takie niskie regały, do których dosięgnie kilkuletni brzdąc, doskonale prezentują się w dziecięcym pokoju. Pamiętaj o naszej podstawowej zasadzie: im bardziej oryginalny będzie projekt, tym bardziej spodoba się maluchom. Polecamy wybierać meble z szufladkami o rożnych wymiarach i z ciekawymi uchwytami, na przykład w kształcie kwiatuszków, chmurek albo dinozaurów.
  • Organizery wiszące – swego czasu, gdy charakterystyczne wiszące organizery pojawiły się w popularnym szwedzkim sklepie meblowym, był to prawdziwy hit w domach z dziećmi – i tak pozostało do dziś. Za niespełna 20 złotych można kupić podwieszane pod sufitem, materiałowe pojemniki ze specjalnej siatki. Dziecko ma do dyspozycji kilka „półek” idealnych na pluszaki albo inne lekkie zabawki – a na podłodze wreszcie jest pusto!
  • Organizery pod łóżko – szczyt myśli designerskiej, czyli pudełka, które pozwalają oszczędzić jeszcze więcej miejsca. Do takich szuflad z przegródkami najlepiej będzie schować zabawki, po które dzieci sięgają rzadziej i te, które nie mieszczą się nigdzie indziej. 

 

Przewieź część zabawek do boksu na wynajem

 

Wiesz już, jak przechowywać zabawki i zachęcić dzieci do ich organizowania. Pozostaje jednak pytanie, czy na pewno wszystkie przedmioty są Ci tak samo potrzebne? Zupełnie nieużywane, od dawna zapomniane zabawki można oddać potrzebującym albo sprzedać.

Z kolei te o wartości sentymentalnej, prezenty czekające jeszcze na wręczenie lub niedostosowane na razie do wieku dziecka, a wreszcie: rzeczy po starszym maluchu, które trzymasz z myślą o kolejnych dzieciach – możesz z powodzeniem przewieźć do wynajętego boksu. Usługa self storage idealnie się tutaj sprawdzi. Wystarczy Ci magazyn o niewielkim metrażu; dostęp do zabawek będzie możliwy non-stop, w dzień i w nocy, a jednocześnie zawartość boksu będzie chroniona i w 100% bezpieczna. Co ważne, w komórkach jest czysto, panuje stała temperatura i nie ma szkodliwej wilgoci, nie musisz się wiec martwić, że takie magazynowanie zabawek przyspieszy ich niszczenie albo w jakikolwiek sposób zaszkodzi Twoim dzieciom. To opcja godna rozważenia – jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami!  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice