Blog


 

29 06.2021

Co warto sprawdzić przed wynajmem boksu?

Co warto sprawdzić przed wynajmem boksu?

Gdy mamy więcej rzeczy niż miejsca, warto pozbyć się części przedmiotów i rozejrzeć się za miejscem, w którym przechowamy rzadziej używane sprzęty. Z pomocą przychodzi tutaj self storage, czyli idea wynajmu powierzchni magazynowej. Zanim zdecydujesz się na to rozwiązanie, koniecznie zrób przynajmniej podstawowy research i poszukaj odpowiedzi na kilka ważnych pytań. Co warto sprawdzić jeszcze przed wynajmem boksu?

 

Jak duże są pomieszczenia na wynajem?

 

Jeśli masz do przechowania kilka pudeł z książkami, nie potrzebujesz ogromnego boksu; z kolei kiedy remontujesz duże biuro i szukasz miejsca do przetrzymania mebli, nie wystarczy Ci komórka dwa na dwa metry. 

Jako Róża Rent udostępniamy swoim klientom boksy o metrażu od 2,5 do 10 m2, dzięki czemu każdy może dobrać wielkość optymalną do swoich potrzeb. Każde pomieszczenie jest wysokie na dokładnie 2,75 m. Jeśli sam nie jesteś w stanie ocenić, który boks będzie dla Ciebie odpowiedni, koniecznie skonsultuj się z obsługą klienta.

 

W jakich godzinach magazyny są otwarte?

 

Wynajem pomieszczenia, które będzie zamknięte w weekendy lub święta albo do którego nie dostaniesz się po godzinie 18:00, nie ma większego sensu. Koniecznie upewnij się, czy dana hala magazynowa działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Obecnie to złoty standard, ale różnie bywa… Oczywiście nasze boksy stoją dla klientów otworem o każdej porze dnia i nocy. Jedyny raz, w którym trzeba się u nas zjawić w godzinach pracy, to dzień podpisania umowy.

 

Jaki jest okres najmu i czas wypowiedzenia?

 

Każda firma wynajmująca magazyny ma tutaj własne zasady. Jedni preferują umowy na czas nieokreślony, inni ustalają dokładne daty, a jeszcze inni są pod tym względem elastyczni. W Róża Rent korzystasz z boksu tak długo, jak tego potrzebujesz – zgodnie z Twoim życzeniem podpiszemy umowę na czas określony lub nieokreślony. Uwaga: większość firm świadczących usługi z zakresu self storage wyznacza minimalny okres najmu, żeby uniknąć zbyt dużej rotacji i zajmowania boksów na kilka dni czy nawet godzin. Mamy pod tym względem bardzo jasne zasady: podpisujemy umowy na przynajmniej jeden miesiąc.

Żeby podpisać umowę, potrzebujesz dokumentu tożsamości ze zdjęciem – nie musi to być dowód, wystarczy prawo jazdy albo paszport. Większe wymagania dotyczą klientów biznesowych – wtedy potrzebujemy dokładnych danych firmy, a podpis musi złożyć osoba uprawniona do reprezentowania przedsiębiorstwa.

Poza tym koniecznie, ale to koniecznie sprawdź, czy właściciele magazynów nie przewidują jakichś kar za odstąpienie od umowy. Dokładnie przeczytaj dokument i upewnij się, że nie znajduje się w nim żaden zapis na temat ukrytych opłat (oczywiście zapisany drobnym druczkiem). W Róża Rent sprawa jest bardzo prosta. Przy wynajmie na czas nieokreślony okres wypowiedzenia wynosi 14 dni, a kaucję zwracamy, gdy rozliczymy płatność za czynsz. Przed zakończeniem umowy wystarczy umówić się na przekazanie kluczy i ewentualne uregulowanie należności.

 

Czy self storage to bezpieczna opcja?

 

Wszystko zależy od stopnia ochrony obiektu. Wybierając swój magazyn, przywiąż do tego aspektu szczególną wagę. Pomieszczenia magazynowe, a w związku z tym przechowywane w nich rzeczy, powinny być maksymalnie bezpieczne – osoby nieupoważnione nie mogą mieć dostępu do boksów, konieczny jest monitoring, przydadzą się również stróże. W Róża Rent zapewniamy wszystkie te elementy – boksy są zamykane na klucz, a żeby wejść na halę, trzeba posiadać specjalny kod i indywidualnie wydaną kartę.

Przed podpisaniem umowy upewnij się też, jakie warunki panują w pomieszczeniach. Na naszej hali utrzymujemy stałą temperaturę, która nie spada poniżej 15 stopni – w zimie ogrzewamy halę. Oprócz tego dbamy o czystość i o to, żeby do boksów nie przedostała się szkodliwa wilgoć. Właśnie tak powinny wyglądać idealne warunki do przechowywania rzeczy!

 

Czy mogę przechowywać w boksie wszystko, co mi się żywnie podoba?

 

Nie, ale wyjątków jest naprawdę niewiele. W każdym obiekcie typu self storage może obowiązywać inny regulamin, więc zawsze warto wczytać się w szczegółowe zasady. Wiele firm zastrzega sobie, że w boksach nie można przechowywać roślin, zwierząt, toksycznej chemii, produktów łatwopalnych, produktów spożywczych, których łatwo się psują i rzeczy o bardzo wysokiej wartości (jak cenne antyki, pieniądze, dzieła sztuki). Nie inaczej jest w Róża Rent. Pozwalamy za to na magazynowanie kosmetyków i płynów (jeśli są zamknięte w szczelnych pojemnikach) oraz motocykli i skuterów (o ile będą miały spuszczone paliwo).

 

Ile to kosztuje i jakie są metody płatności?

 

Rozstrzał cen jest naprawdę wysoki i wynosi najczęściej kilkaset złotych (choć zdarzają się też oferty bardzo tanie i absurdalnie drogie). Koszty naszych magazynów zaczynają się od ok. 270 zł miesięcznie – to cena za najmniejszy boks o powierzchni 2,5 m2. Dodatkowo dbamy o to, żeby oferować klientom korzystne promocje. Czynsz to jedyny koszt najmu – oprócz tego nie ma żadnych ukrytych opłat. Podpisując umowę, pobieramy natomiast zwrotną i jednorazową kaucję w wysokości czynszu za jeden miesiąc. Kolejny ważny aspekt to dostępne metody płatności. W niektórych miejscach wciąż nie można płacić kartą i wymagana jest gotówka. U nas zapłacisz kartą, gotówką albo przelewem – jak Ci wygodnie.

Jeśli zamierzasz skorzystać z rozwiązania self storage, koniecznie zadaj sobie wszystkie powyższe pytania i postaraj się znaleźć na nie odpowiedź. Dopiero gdy upewnisz się, że warunki wynajmu w pełni Ci odpowiadają, podejmij ostateczną decyzję. W razie wątpliwości – pisz, dzwoń lub odwiedź nasze biuro w Katowicach!  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice