Blog


 

06 05.2021

7 mitów na temat self storage - obalamy je raz na zawsze

7 mitów na temat self storage - obalamy je raz na zawsze

Wiele osób waha się nad skorzystaniem z usług self storage, bo na temat magazynów samoobsługowych wciąż krąży wiele szkodliwych mitów. Ludzie często wysnuwają błędne wnioski na podstawie tego, co zobaczyli w telewizji lub usłyszeli przez głuchy telefon. Dziś zamierzamy rozprawić się z najpopularniejszymi mitami na temat self storage. Poznaj pełną prawdę, a następnie zadecyduj, czy takie rozwiązanie ma szansę się u Ciebie sprawdzić!

 

Mit nr 1.: „Twoje rzeczy nie będą tam bezpieczne”

 

Wręcz przeciwnie! Wynajmując boks od rzetelnego usługodawcy, możesz liczyć na całodobową ochronę obiektu. W Róża Rent kwestie bezpieczeństwa są dla nas priorytetem, dlatego zadbaliśmy na ochronę na kilku poziomach: zainstalowaliśmy nowoczesny system monitoringowy oraz wydajemy klientom indywidualne karty dostępu, co uniemożliwia osobom niepożądanym wstęp na halę. Zawartość boksów pozostaje pod ochroną 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Biorąc to wszystko pod uwagę i pamiętając o tym, że dbamy również o bezpieczeństwo pożarowe, można śmiało założyć, że Twoje rzeczy będą w magazynie znacznie bezpieczniejsze niż w piwnicy na strychu.

 

Mit nr 2.: „Self storage ma sens tylko w przypadku cennych przedmiotów”

 

Przekonanie zupełnie sprzeczne z mitem numer jeden – a jednak równie niedorzeczne. Owszem, niektórzy trzymają w boksach cenne rzeczy, ale nie jest to żadną regułą.  Mało tego: w wielu obiektach self storage, w tym w Róża Rent, nie wolno przechowywać przedmiotów o ewidentnie wysokiej wartości – np. drogich antyków, kolekcjonerskich dzieł sztuki, biżuterii z metali szlachetnych oraz pieniędzy (niezależnie od waluty).

 

Mit nr 3.: „Boksy samoobsługowe są za drogie”

 

Bzdura! Jeśli nie potrzebujesz mieć wszystkich rzeczy stale pod ręką, bardziej opłaca się wynająć boks niż wynajmować większe mieszkanie – zwłaszcza że w mało którym lokum znajduje się wygodne w obsłudze pomieszczenie gospodarcze, a stosy pudeł w salonie czy sypialni nie prezentują się zbyt estetycznie. Poza tym można upolować korzystne promocje – np. 10% zniżki przy wynajmie na 3 miesiące albo ostatni miesiąc za złotówkę netto przy umowie na rok.

 

Mit nr 4.: „Self storage oznacza uwiązanie długą umową”

 

À propos umowy na rok: takie rozwiązanie wcale nie jest regułą. Ogromną zaletą boksów magazynowych jest fakt, że można je wynająć na krótki termin. Oczywiście wszystko sprowadza się do tego, z którą firmą podpiszesz umowę – w Róża Rent podpisujemy umowy nawet na miesiąc. W zależności od Twojej sytuacji i Twoich potrzeb zaproponujemy Ci wynajem na czas określony lub nieokreślony. Możesz też wynająć boks na krótki termin, a po miesiącu czy dwóch zadecydować, czy to rozwiązanie się u Ciebie sprawdza i czy chcesz przedłużyć umowę.

 

Mit nr 5.: „Magazyny to wynalazek dla nałogowych zbieraczy”

 

Oj, niekoniecznie. Ludzie decydują się na wynajem boksu magazynowego z rozmaitych powodów. Niektórzy potrzebują takiego rozwiązania na krótko, np. z powodu remontu lub przeprowadzki. Inni wykorzystują komórki jako podręczne magazyny na towar lub firmowe dokumenty. Dla jeszcze innych self storage jest pierwszym krokiem na drodze do minimalistycznego stylu życia: przewożąc część rzeczy do boksu, dokonują oni wstępnej inwentaryzacji i sprawdzają, czy dane przedmioty na pewno są im niezbędne w najbliższym otoczeniu. Rzeczywiście – istnieją ludzie, którzy są nałogowymi zbieraczami, a magazyn stanowi dla nich przechowalnię nadmiarowych przedmiotów. Prawda jest jednak taka, że większość osób przechowuje w boksach sezonowy sprzęt sportowy, opony czy używane raz do roku dekoracje, a nie pudła z nigdy nienoszonymi ubraniami czy kompulsywnie kupowanymi gadżetami.

 

Mit nr 6.: „W boksach jest brudno i grasują w nich szkodniki”

 

Nic bardziej mylnego! Jasne, nie możemy się wypowiadać za wszystkie firmy z branży, ale jako Róża Rent przywiązujemy ogromną wagę do czystości naszych magazynów. Postawiliśmy swoją halę z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa przedmiotom naszych Klientów. Zapewniamy stałą temperaturę powietrza i porządne oświetlenie, a także dbamy o czystość i odpowiedni poziom wilgoci (do boksów trafiają wyłącznie przedmioty suche). Oddając nam pod opiekę swoje rzeczy, odzyskasz je w takim stanie, w jakim je nam zostawiłeś. Nie ma też mowy o żadnych szkodnikach – po pierwsze regularnie monitorujemy, czy nie pojawili się przypadkiem jacyś niechciani goście, a po drugie zawczasu zapobiegamy takiej sytuacji: nie pozwalamy na przechowywanie artykułów spożywczych, które mogłyby przyciągnąć gryzonie. Jeśli ktoś twierdzi, że w self storage panoszą się szczury, najprawdopodobniej naoglądał się filmów pokroju „Avengers: Endgame”.

 

Mit nr 7.: „Wynajem magazynu to masa papierkowej roboty”

 

Fałsz, fałsz i jeszcze raz fałsz. Wynajęcie boksu jest równie proste, jak wynajem pokoju w hotelu albo założenie konta na Netfliksie. Możesz zrobić wstępne rozeznanie bez wychodzenia z domu – wystarczy, że wyślesz zapytanie przez Internet lub zadzwonisz pod numer podany w zakładce „Kontakt”. Aby podpisać umowę, nie potrzebujesz żadnych specjalnych dokumentów – wystarczy Ci dowód tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport albo nawet prawo jazdy). Ot, cała filozofia!

Jak widać – wokół self storage narosło sporo mitów, które najczęściej nie mają nic wspólnego z prawdą. Jeśli wciąż masz wątpliwości, skontaktuj się z nami – rozwiejemy Twoje obawy i wytłumaczymy wszelkie niejasności oraz chętnie wypracujemy rozwiązanie odpowiednie dla Twoich potrzeb.  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice