Blog


 

30 11.2020

Jak spakować swoje rzeczy?

Jak spakować swoje rzeczy?

Chcąc przewieźć nieużywane przedmioty do boksu magazynowego, trzeba je najpierw jakoś zapakować – po pierwsze dlatego, żeby nie uszkodziły się w transporcie, a po drugie po to, żeby łatwiej nimi zarządzać. Dobrze zabezpieczone rzeczy wygodniej się układa i przenosi, a później, podczas przechowywania, nie osiada na nich kurz. Pakując się w drogę do magazynu, warto zastosować się do takich samych zasad, jak w przypadku profesjonalnie zorganizowanej przeprowadzki. Dowiedz się, które materiały sprawdzą się w tym celu najlepiej – jeśli dobrze to rozegrasz, nie tylko skutecznie uchronisz swój dobytek przed uszkodzeniami, ale i ułatwisz sobie pracę.

 

Dostosuj opakowanie do rodzaju i gabarytów przedmiotu

 

Nasi klienci przechowują u nas cały wachlarz rzeczy – od towaru na paletach, przez rowery i sprzęt sportowy, aż po meble i urządzenia RTV/AGD. Do boksów trafiają stosy dokumentów, pudła wypełnione ubraniami i starymi zabawkami, a także zapasy biurowych akcesoriów. Niektóre z tych przedmiotów lepiej zapakować w pudła, a inne w folię – wszystko zależy od tego, o jakich rzeczach mowa, z czego są wykonane i jakie mają rozmiary. Poniżej przedstawiamy najlepsze materiały do pakowania i tłumaczymy, w jakich przypadkach warto po nie sięgnąć.

 

Na lekkie i miękkie rzeczy – worki na śmieci / worki foliowe

 

Worki to tania i łatwo dostępna opcja, która jednak wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Zbyt ciężkie rzeczy będą niewygodne do przenoszenia i mogą spowodować zerwanie worka, a ostre, kanciaste przedmioty grożą przecięciem materiału. Z powodzeniem możemy magazynować w ten sposób to, co lekkie i miękkie, np. ubrania, różnego rodzaju tekstylia czy maskotki. Trzeba jednak pamiętać, że ładując pościel czy odzież do przepastnych worków musimy się liczyć z jej odkształceniem czy pogniecieniem – nie mówiąc już o trudnościach z zachowaniem porządku.

 

Opcja uniwersalna, czyli sztywne kartony

 

Kartony nadają się do pakowania niemalże wszystkiego – od ubrań i butów, przez książki, czasopisma, papiery, bibeloty i zabawki, aż po szkło, ceramikę i inne delikatne, kruche przedmioty. Kluczowy jest tutaj wybór pudła o odpowiednich rozmiarach.

Jeśli pakujesz małe przedmioty – dekoracje świąteczne, lalki albo akcesoria kuchenne czy łazienkowe – wystarczy Ci karton w małym rozmiarze. Gdy w grę wchodzą rzeczy o większych gabarytach lub chcesz zmieścić więcej rzeczy w jednym miejscu (np. całą kolekcję winyli, pogrupowane tematycznie książki czy zimowe obuwie dla całej rodziny), postaw na większe, solidne pudła. W miarę możliwości sięgaj po kartony wykonane z wielowarstwowej tektury o wysokiej gramaturze – idealnie, jeśli będą posiadały po bokach otwory, które ułatwią ich przenoszenie z miejsca na miejsce.

Kilka uwag na marginesie:

- staraj się mądrze rozkładać ciężar. Lepiej podzielić domową biblioteczkę na kilka mniejszych pudeł niż zmieścić wszystko do wielkiego kartonu, którego później nikt nie udźwignie,
- ubrania, na których Ci zależy – te sentymentalne, kolekcjonerskie lub na ważne okazje – pakuj najpierw w pokrowiec, a potem w karton (w przypadku cennej odzieży lepiej podaruj sobie zwykłe worki),
- każde pudło podpisz grubym flamastrem, żeby móc później sprawnie zidentyfikować jego zawartość.

 

Do owijania – stretch i folia bąbelkowa

 

Bez folii ani rusz! Pakując swoje rzeczy do boksu, warto zainwestować w zapas obu tych produktów. Stretch to elastyczna folia do pakowania, którą można owinąć wszystkie przedmioty o niestandardowych kształtach i wymiarach – nogi od stołu, sprzęty AGD czy górski rower. Jeśli chcesz ukryć to, co pod spodem, postaw na wersję czarną, a jeśli wolisz łatwo zidentyfikować zawartość pakunku, zdecyduj się na stretch przezroczysty.

Tymczasem folia bąbelkowa to absolutny must-have, jeśli chodzi o zabezpieczanie delikatnych, kruchych przedmiotów – ceramicznych doniczek, szklanych ozdób, kieliszków czy bombek na choinkę. Każdą taką rzecz należy jeszcze przed umieszczeniem w pudle dokładnie zabezpieczyć folią bąbelkową bądź jakimś jej zamiennikiem, np. papierem. Bąbelki zadziałają przy okazji jak izolator, który ochroni przedmioty przed szkodliwym wpływem wilgoci i zmiennych temperatur. O te czynniki w przypadku boksów Róża Rent nie trzeba się jednak martwić.

 

Akcesoria do pakowania: taśma pakowa, tektura, wypełniacze

 

Oprócz worków, kartonów i folii warto zadbać także o szereg przydatnych akcesoriów. Do zaklejania kartonów czy przedmiotów owiniętych folią najlepiej używać specjalnej, rozciągliwej taśmy pakowej wykonanej z kauczuku. Można nią również wzmocnić krawędzie tańszych lub wielokrotnie używanych kartonów – ot, dla pewności. Żeby usprawnić proces oklejania, wystarczy zainwestować w dyspenser ręczny.

Przy pakowaniu szkła, mebli, sprzętu elektronicznego bądź innych cennych, wrażliwych przedmiotów pomocne są przekładki tekturowe (do wykładania kartonów z kruchą zawartością) oraz tektura falista (do owijania obrazów, drewnianych mebli i innych bibelotów, które wymagają cyrkulacji powietrza).

Wreszcie – miękki, chrupkopodobny wypełniacz (ekologiczny lub ze styropianu), który skutecznie zabezpieczy wolną przestrzeń wewnątrz kartonu. Ochroni on przedmioty przed przesuwaniem i zapobiegnie ich mechanicznemu uszkadzaniu.

Z taką pomocą pakowanie będzie bajecznie proste!  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice