Blog


 

31 05.2020

Wyjazd na kilka miesięcy - co zrobić z rzeczami?

Wyjazd na kilka miesięcy - co zrobić z rzeczami?

Jeśli podróż, to krótkie wakacje, a jeśli przeprowadzka, to na stałe. Nic bardziej mylnego! Jako ludzie mamy tendencję do rozpatrywania wielu kwestii w sposób skrajny, zapominając o tym, że istnieją różne rozwiązania pośrednie. Zdarza się przecież, że wyjeżdżamy na kilka czy kilkanaście miesięcy – w celach podróżniczych, w długą delegację lub jedynie czasowo zmieniając miejsce zamieszkania i pracy. Gdzie w takiej sytuacji podziać wszystkie osobiste rzeczy, których z różnych powodów nie możemy ze sobą zabrać, a na których wciąż nam zależy?

 

4 metody radzenia sobie z rzeczami podczas dłuższego wyjazdu

 

Kiedy wyjeżdżamy na tydzień lub dwa, czyli na standardowej długości urlop, rzadko kiedy rozglądamy się za przestrzenią magazynową (choć byłby to całkiem niezły pomysł, jeśli zależałoby nam na wzmożonej ochronie cennych dóbr osobistych). Z kolei kiedy przeprowadzamy się na stałe, na przykład do innego miasta lub kraju, najczęściej pakujemy cały swój dobytek i nie zostawiamy za sobą śladu. W przypadku wyjazdu czy przeprowadzki na czas określony, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. 

 

Jeśli czeka Cię taki scenariusz, masz wówczas do wyboru kilka opcji:

 

1. Równoległe najmowanie dwóch mieszkań – czyli utrzymywanie swojego miejsca zamieszkania do czasu powrotu kosztem płacenia za dwa noclegi. Jest to z pewnością mało oszczędne, ale nawet jeśli Cię na to stać, Twoje rzeczy nie będą w 100% bezpieczne, jeśli pozostawisz je same sobie. Niestety, w Polsce liczba kradzieży z włamaniem wciąż rośnie – w samym 2019 roku zanotowano ponad 71 tysięcy takich przestępstw, a to oznacza wzrost o ok. 3% w stosunku do roku poprzedniego. Jasne – możesz zaryglować drzwi i poprosić kogoś bliskiego o kontrolowanie stanu domu czy mieszkania, ale bez zaawansowanej ochrony nigdy nie zyskasz pewności, czy na pewno nic się nie stanie.

2. Wynajęcie swojego lokum innym lokatorom – wtedy co prawda nie stracisz mieszkania czy domu, ale nie pozbędziesz się wcale problemu z rzeczami.Wynajmujący będą chcieli zastać wysprzątane pokoje i puste szafy, więc i tak trzeba będziesz gdzieś musiał podziać wszystkie swoje sprzęty i przedmioty. A tych przecież żal po prostu wyrzucać, jeśli w perspektywie miesięcy czy lat zamierzamy powrócić na miejsce.

3. Przewiezienie swoich rzeczy do bliskich osób – członków rodziny, przyjaciół, sąsiadów, z założeniem odebrania ich po powrocie. Cóż, na pewno jest to jakiś pomysł, ale takie rozwiązanie będzie wygodne tylko dla Ciebie. Nikt nie chce żyć w zagraconym mieszkaniu, a już zwłaszcza wtedy, gdy owe graty należą do osób trzecich. Postaraj się uniknąć takiego scenariusza – jeśli nie musisz, nie zawłaszczaj przestrzeni życiowej znajomych ani rodziny.

4. Self storage – czyli przewiezienie swojego dobytku do wynajętej przestrzeni magazynowej, takiej jak boksy Róża Rent. To najlepsze istniejące rozwiązanie, które niweluje minusy wszystkich pozostałych opcji. Nie wymaga wyrzucania żadnych rzeczy, których nie da się zabrać ze sobą w podróż ani nie zawłaszcza czyjejś przestrzeni mieszkalnej. Możesz w ten sposób zaoszczędzić pieniądze, które przeznaczyłbyś na utrzymanie lokum do czasu powrotu, albo wynająć swoje gniazdko innym lokatorom, wywożąc osobiste przedmioty, ubrania, książki, pamiątki, dokumenty, zabawki, sprzęty, a nawet meble do boksu magazynowego.

 

Boksy Róża Rent najwygodniejszą z opcji

 

Jeśli zmieniasz czasowo miejsce pracy, wyjeżdżasz na jakiś czas w delegację albo zamierzasz wyruszyć w podróż życia i zwiedzić świat, musisz przemyśleć wiele spraw. Podczas gdy najpilniejsze wydają się kwestie związane z planowaniem życia „tam”, równie ważne jest zadbanie o „tu” i znalezienie miejsca dla wszystkich swoich rzeczy. Magazyn do wynajęcia to strzał w dziesiątkę – boksy pozwalają na bezpieczne przechowanie przedmiotów i mebli, których nie zamierzasz brać ze sobą w czasowe miejsce podróży czy zamieszkania. W Róża Rent przechowamy Twój dobytek tak długo, jak będziesz tego potrzebował – możesz podpisać z nami umowę na czas określony lub nieokreślony. Oferujemy prywatne, chronione boksy do wynajęcia, w których panują optymalne warunki do przechowywania i w których nie ma ani śladu wilgoci. Dostęp do rzeczy jest możliwy wyłącznie dla danego klienta i dla osób przez niego upoważnionych.

Magazyn do wynajęcia to oszczędność (płacisz tylko za kilka metrów powierzchni potrzebnych do przechowania rzeczy), ale też całodobowa ochrona. Po przeniesieniu dobytku do boksu nie musisz się martwić o kradzież. Warto zaznaczyć, że włamywacze mają swoje sposoby na pokonanie domowych systemów bezpieczeństwa. Nic nie da Ci takiego spokoju, jak wielopoziomowa, kompleksowa ochrona w Róża Rent, gwarantowana przez stróży, kamery oraz system kontroli dostępu. W momencie przeprowadzki warto zabezpieczyć swój majątek, aby po powrocie zastać go w nienaruszonym stanie.

 

Jak się do tego zabrać?

 

Rzeczy, które już nigdy Ci się nie przydadzą, oddaj, sprzedaj albo wyrzuć. Przedmioty, których używasz na porządku dziennym, zabierz ze sobą w nowe, tymczasowe miejsce zamieszkania. Z kolei wszystko to, czego będziesz potrzebować dopiero po powrocie oraz z czego korzystasz rzadko lub sezonowo, zapakuj, opisz i przewieź do boksu magazynowego. Nie martw się – jeśli zmienisz zdanie, zawsze będziesz mógł skorzystać z całodobowego dostępu do magazynu i po prostu wyjąć daną rzecz (lub kogoś do tego upoważnić).  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice