Blog


 

28 03.2020

Co wspólnego mają wiosenne porządki i Self Storage?

wiosenne porządki

Nadeszła wiosna! Dni są coraz dłuższe, mieszkania coraz bardziej słoneczne, a ludzie – jak co roku – nabierają chęci do przeorganizowania swoich szaf i dokładnego doczyszczenia wszelkich zakamarków. Oprócz mycia okien i prania pościeli warto przeprowadzić naprawdę gruntowne porządki – posegregować swoje rzeczy, wyrzucić te zniszczone, oddać niepotrzebne, a przy okazji pozbyć się tych sezonowych (pozbyć tylko z mieszkania, a nie na zawsze). Jak to zrobić? Odpowiedzią jest system self storage!

 

Początki bywają trudne

 

Najtrudniejszy jest pierwszy krok, to jasne; zwłaszcza, jeśli już na starcie porządków buty i kurtki zimowe wysypują się z szafy. W wielu domach za drzwiami piętrzą się kolejne pudła i kartony, a pod łóżkiem, na szafie i wszędzie, gdzie się da, poupychane są rzeczy, których wcale nie używa się tak często. Bo przecież gdzieś trzeba trzymać narty, hulajnogi, kolekcje hobbystyczne, rowery, walizki, instrumenty, wyprawki dla kolejnych dzieci i całe pudła pamiątek... Wystarczy przejść się po prywatnych, podziemnych parkingach, żeby zobaczyć, za iloma samochodami na miejscach postojowych poupychane są rzeczy; to samo dzieje się zresztą na balkonach i w przydomowych garażach. Przedmioty nierzadko wręcz wylewają się z mieszkania na klatkę schodową, gdzie zajmują kolejne metry kwadratowe, bo w środku nie ma na nie już miejsca!

Początek wiosny to doskonały moment, żeby odzyskać przestrzeń we własnym domu i móc odetchnąć w nim pełną piersią. Aby odnieść w tej materii sukces, potrzeba przede wszystkim konkretnego planu. Usiądź wygodnie, weź do ręki długopis i przygotuj listę rzeczy do wykonania. Taki harmonogram zadań znacznie ułatwi Ci pracę. Na początek polecamy wykonać gruntowny przegląd szaf, półek i wszelkich przestrzeni, gdzie gromadzisz przedmioty. Później trzeba zadecydować, co z nimi zrobić...

 

Wyrzucić czy zatrzymać, oddać czy przechować?

 

Dobrym rozwiązaniem wydaje się przejrzenie wszystkich przedmiotów i posegregowanie ich na cztery grupy.

1) Rzeczy do wyrzucenia – zniszczone, poplamione, rozlatujące się ze starości; takie, z których nie będzie już żadnego pożytku. Nie ma sensu ich dłużej trzymać; najwyższy czas wybrać się z nimi na śmietnik.

2) Rzeczy do oddania/sprzedania – te przedmioty, które już nie są ci do niczego potrzebne, a które mogą przydać się komuś innemu. Mogą to być książki, które nie przypadły ci do gustu, za małe ubrania albo meble, które stoją nieużywane gdzieś na strychu i w zasadzie nie wiadomo, na co czekają. Możesz oddać takie rzeczy potrzebującym albo je sprzedać, wystawiając w serwisie aukcyjnym lub na którymś z portali ogłoszeniowych.

3) Rzeczy do zmagazynowania – pamiątki, przedmioty sentymentalne, rzeczy używane rzadko lub tylko sezonowo. Ta grupa przedmiotów jest ogromna i bardzo zróżnicowana. Zaliczają się tutaj pamiętniki z dzieciństwa i komplety szkolnych świadectw, kurtki zimowe i deski snowboardowe, kolekcje płyt CD, meble ogrodowe, lustro w mosiężnej ramie odziedziczone po babci, a także drogi wózek dziecięcy, który może jeszcze się przyda. Lista jest jednak znacznie dłuższa! Wszystkie takie rzeczy wyczyść, popakuj w kartony i worki, opisz, a następnie zmagazynuj. Nie musisz trzymać ich w domu ani w zawilgoconej piwnicy – do tego celu wystarczy Ci nawet niewielki, za to suchy i chroniony boks magazynowy. Wynajmując pomieszczenie np. w Róża Rent zapewnisz bezpieczne schronienie wszystkim sezonowym i sentymentalnym artykułom, a przy okazji zyskasz u siebie w domu wolną przestrzeń. Właśnie dlatego idea self storage tak bardzo przydaje się do przeprowadzenia gruntownych wiosennych porządków!

4) Rzeczy do zatrzymania – po oddzieleniu wszystkich powyższych grup przedmiotów w Twoim mieszkaniu pozostaną tylko te rzeczy, których rzeczywiście używasz na co dzień. Zanim znajdziesz dla nich stałe miejsce, porządnie odkurz i wyczyść wszystkie półki i szafy; dopiero później zajmij się układaniem. Postaraj się, żeby wszystkie rzeczy były łatwo dostępne, a najlepiej także widoczne. Dzięki temu będziesz częściej z nich korzystać – widać to zwłaszcza na przykładzie ubrań!

 

Boks magazynowy sposobem na odgracenie przestrzeni

 

Jeśli zamiast pozbywać się rzeczy na dobre wolisz gdzieś je przechować, najlepszym rozwiązaniem jest własny boks magazynowy. Self storage to już nie tyle moda, co standard; coraz więcej osób decyduje się na wynajem komórki, w której można przechowywać kartony z zabawkami, dokumentami, ubraniami sezonowymi czy sprzętem sportowym i RTV/AGD. W Róża Rent możesz dostosować metraż pomieszczenia i długość trwania umowy do swoich potrzeb.

Jeśli wynajmiesz u nas pomieszczenie do własnej dyspozycji, będziesz mógł dostać się do swojego dobytku kiedykolwiek zechcesz, 24/7, bez wcześniejszego informowania o zaplanowanej wizycie. Dzięki temu zachowasz pełną swobodę w korzystaniu z własnych rzeczy, a oprócz zabrania czegoś do domu zawsze będziesz mógł dołożyć do boksu kolejne przedmioty. Hala jest objęta monitoringiem; zatrudniamy dodatkowo nocnych stróży, a dostęp do magazynów gwarantują indywidualne karty. W Róża Rent możesz przechowywać nawet droższe dobra, takie jak skuter, motor lub profesjonalny sprzęt. Twój dom stanie się bardziej uporządkowany, samochód nie będzie już wystawał poza miejsce parkingowe, a na balkonie, w szafach i wszędzie tam, gdzie gromadziły się graty, zrobi się nagle więcej miejsca. Zrób wiosenne porządki i przekonaj się sam!
   Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice