Blog


 

06 02.2020

Czy magazyn self storage to dobre miejsce na przechowywanie mebli?

przechowywanie mebli w self storage Róża Rent

Możliwych jest wiele sytuacji, w których potrzebujemy gdzieś przechować swoje meble. Przeprowadzka, wymagający remont, sprzedaż mieszkania, dłuższa delegacja służbowa czy wyjazd w wielomiesięczną, a nawet wieloletnią podróż – to tylko niektóre z nich. W każdym z powyższych przypadków stajemy przed koniecznością znalezienia dla naszych mebli i innych rzeczy nowego domu. Czy magazyn self storage to wówczas dobry pomysł na rozwiązanie tego problemu?

 

Nieciekawe alternatywy

 

Oczywiście ktoś mógłby powiedzieć, że z meblami na czas remontu czy wyjazdu można sobie poradzić w inny sposób, na przykład oddając je na przechowanie do rodziny czy przyjaciół. W rzeczywistości takie rozwiązanie stanowi poważne utrudnienie dla naszych bliskich – meble zagracają ich prywatną przestrzeń i utrudniają korzystanie z ich własnych sprzętów. Można też pozbyć się mebli na zawsze, na przykład oddając je potrzebującym, sprzedając lub wystawiając na śmietnik – prawda jest jednak taka, że meble nie należą do najtańszych rzeczy, a po powrocie do normalności z pewnością jeszcze się przydadzą. Wynajem magazynu self storage może się okazać znacznie tańszą opcją od ponownej, zbędnej inwestycji. Jeśli chcemy jeszcze korzystać z naszych mebli, trzeba zadbać o ich stosowne zabezpieczenie – nieważne, czy chcemy przechować je tylko przez kilka tygodni, czy raczej przez kilka lat.

 

Meble potrzebują optymalnych warunków

 

Meble są bardzo podatne na niszczące działanie mikroorganizmów, szkodników, a także czynników atmosferycznych. Jeśli źle je zabezpieczysz lub zdecydujesz się przechować je w nieodpowiednim miejscu – na przykład w zawilgoconej piwnicy czy w garażu – nie minie wiele czasu, zanim zniszczeją i zmienią swój wygląd.

Drewniane meble są bardzo podatne na pęknięcia, ponieważ chłoną wilgoć w zawrotnym tempie. Tapicerki i płyty pilśniowe mogą zostać pożarte przez grzyby i pleśń – nawet jeśli później je wyczyścisz, to raczej nie zdołasz pozbyć się przykrego zapachu. Z kolei elementy metalowe czy żeliwne potrafią pokryć się pod wpływem wilgoci nieusuwalną warstwą rdzy. Do tego dochodzi jeszcze kwestia podgryzania przez szczury czy inne myszy. Żeby uniknąć wszystkich tych problemów, konieczny jest wybór miejsca suchego, o optymalnej, pokojowej temperaturze, a także wolnego od szkodników, grzybów czy pleśni. Do takich miejsc, idealnych do przechowywania mebli, należą z pewnością boksy self storage.

 

Jakiej wielkości boks będzie optymalny do zmagazynowania mebli?

 

To zależy od tego, ile dobytku zamierzasz przechować. Na powierzchni 6,7m2 da się zmagazynować zawartość kawalerki lub małego mieszkania (ok. 25-30m2), a większy boks, taki o powierzchni 10m2, powinien wystarczyć do przechowania mebli z 80-metrowego M3 lub M4. W Róża Rent wynajmujemy boksy o wielkości od 2,5m2 w górę – udostępniamy nawet możliwość połączenia kilku większych komórek 10m2. Na powierzchni 20 czy 30m2 zmieścisz już zawartość wielkiego, 250-metrowego domu! Mowa tu o całej zawartości, a nie tylko o meblach – a więc też o sprzęcie AGD, elektronice, rowerach czy przedmiotach codziennego użytku. Tak samo, jak istnieje możliwość dopasowania powierzchni boksu do indywidualnych potrzeb, można też podpisać umowę najmu na dowolny okres – zarówno na zaledwie miesiąc, jak i na czas nieokreślony. Usługi self storage są bardzo elastyczne, a przy tym w 100% bezpieczne. To doskonała opcja, jeśli potrzebujesz zmagazynować meble na czas przeprowadzki czy remontu, lub kiedy chcesz przetrzymać gdzieś zalegające w domu meble dziecięce lub sezonowe (na przykład ogrodowe), które jeszcze kiedyś się przydadzą.

 

Self storage – brak wilgoci, czystość i wygoda

 

W hali magazynowej Róża Rent czystość i optymalna temperatura pomieszczeń są dla nas najwyższym priorytetem. W naszych rękach nic nie ulegnie zniszczeniu – tapicerowany fotel, ukochana lampa i rzeźbiony stół z litego drewna będą z nami w pełni bezpieczne. Ponieważ podtrzymujemy stałą, pokojową temperaturę, nie ma mowy o pojawianiu się wilgoci. Utrzymujemy też nienaganną czystość i zawczasu eliminujemy ryzyko ataku szkodników. Mało tego – zadbaliśmy o to, żeby przeniesienie mebli do boksu wiązało się z jak najmniejszym wysiłkiem. Udostępniamy duży parking dla samochodów osobowych i ciężarówek; można też wjechać autem na halę, co znacząco ułatwia rozładunek i załadunek cięższych rzeczy. Do Twojej dyspozycji pozostają wózki transportowe; w wyznaczonych godzinach możesz również skorzystać z pomocy przeszkolonego operatora wózka widłowego.

 

Jak przewieźć do nas meble?

 

Na miejscu Twoje meble będą w najlepszych rękach; pamiętaj jednak, żeby odpowiednio je zabezpieczyć na czas samego transportu. Na dobry początek opróżnij szafy, regały, szuflady i schowki ze wszystkich przedmiotów i pochowaj je w osobnych kartonach. Wyciągnij wszystkie półki i inne ruchome elementy, a drzwiczki pozaklejaj mocno taśmą, żeby zabezpieczyć je przed niechcianym otwarciem w drodze do boksu. Najlepszym rozwiązaniem będzie rozłożenie mebli; możesz też spróbować okleić rogi, krawędzie i tapicerki folią bąbelkową. Wkładając meble do samochodu lub ciężarówki, zaczynaj od tych najcięższych i największych; dopiero później układaj na nich te mniejsze i lżejsze; dzięki temu unikniesz sytuacji, w których jeden mebel uszkodzi drugi. Na miejscu nie wahaj się skorzystać z udogodnień, takich jak wspomniane wózki transportowe. Jeśli potrzebujesz gdzieś przechować swoje meble, boksy self storage to najlepsza z możliwych opcji!  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice