Blog


 

23 01.2020

Dlaczego w boksach self storage nie jest ani trochę wilgotno?

boksy self storage

Zwykle przy przechowywaniu rzeczy towarzyszą nam te same obawy: martwimy się o kradzież, wybuch pożaru, ewentualnie jakieś szkodniki. Boimy się, że ktoś włamie nam się do garażu albo w piwnicy zalęgną się myszy. Tymczasem jednym z najbardziej niedocenianych wrogów, mogących poważnie zagrozić naszym rzeczom, okazuje się wilgoć. Dowiedz się, dlaczego należy obawiać się wilgoci i sprawdź, gdzie najlepiej przechowywać swój dobytek, aby nie martwić się, że z czasem zniszczeje.

 

Wilgoć jest zagrożeniem dla Twoich rzeczy!

 

Wilgoć jest niebezpieczna zwłaszcza dla papieru i drewna, ale także dla wielu innych materiałów. Pod jej wpływem tekstylia ulegają zbutwieniu, a metale, w tym elementy rowerów, mogą z czasem ulec korozji. Jednym słowem – jeśli nie chcesz, żeby Twoim rzeczom stała się krzywda, za wszelką cenę strzeż je przed zawilgoceniem.

To, że wilgoć może bezpowrotnie uszkodzić przechowywane w nieodpowiednim środowisku przedmioty, to dopiero jedna strona medalu. Druga strona jest jeszcze bardziej zniechęcająca: nieposkromione problemy z wilgocią mogą prowadzić do pojawienia się przykrego zapachu, grzyba i pleśni. Takie przygody mogą wydarzyć się w każdej piwnicy – nawet tej izolowanej, która w teorii powinna być zabezpieczona przed gromadzeniem się skroplin. Wystarczy, że izolacja przeciwwilgociowa jest wadliwa, występują wady drenażu lub niewłaściwa wentylacja, parapety lub okna zostały źle zamontowane albo doszło do uszkodzenia systemu odprowadzania wody deszczowej. Nie pomagają również podnoszące się wody gruntowe.

 

Po czym poznać, że mamy problem z wilgocią?

 

Najczęściej już na pierwszy rzut oka możemy poznać, że w danym pomieszczeniu występuje problem z wilgocią. Do alarmujących i kłopotliwych symptomów należą:
- drobne skropliny wody na ścianach i/lub suficie (zwłaszcza w rogach i załamaniach),
kałuże albo zacieki na podłodze (tworzą się, gdy ze szczelin, styków i pęknięć w ścianach wypływa woda),
- widoczne skupiska pleśni lub szaro-brązowych grzybów,
- drażniący, przykry zapach,
- odpadające płytki i tapety,
- złuszczona farba na ścianach,
- rozchwiane, podnoszące się deski podłogowe lub odklejone wykładziny.

Wszystkie te objawy świadczą o tym, że w piwnicy czy na strychu jest zbyt wilgotno, żeby przechowywać tam jakiekolwiek wartościowe przedmioty. Zdarza się jednak i tak, że na pierwszy rzut oka takie miejsca wydają się zupełnie suche, a dopiero po dłuższym składowaniu mebli czy książek przychodzi czas bolesnych rozczarowań.
Elastyczne usługi self storage rozwiązaniem problemów z wilgocią
O wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem od piwnicy czy strychu są boksy magazynowe self storage przeznaczone pod wynajem. Tam żadna wilgoć nie ma prawa się pojawić – w magazynach panuje stała, optymalna temperatura, przez co w środku jest zupełnie sucho, a najważniejsze parametry pozostają pod stałą kontrolą. 

Co bardzo ważne, nie musisz od razu wynajmować boksu wielkości 10 czy 20 m2 – w ofercie Róża Rent posiadamy komórki magazynowe w rozmaitych rozmiarach, a najmniejszy metraż wynosi zaledwie 2,5m2. W zależności od gabarytów przedmiotów, jakie potrzebujesz przechować, możesz dobrać magazyn odpowiednich rozmiarów – chętnie Ci w tym pomożemy. Nie musisz też (choć oczywiście możesz) podpisywać umowy na długie lata czy wręcz na czas nieokreślony – stwarzamy możliwość wynajmu krótkoterminowego, na przykład na miesiąc czy dwa miesiące. Taka opcja sprawdzi się idealnie, gdy jesteś w trakcie przeprowadzki czy remontu i musisz gdzieś przechować swój dobytek, bądź gdy chcesz spróbować osuszyć zawilgoconą piwnicę i potrzebujesz kupić sobie trochę czasu. Przypominamy jednak, że korzystanie z opcji self storage to rozsądniejsza i pewniejsza opcja.

 

Twoim rzeczom nic tutaj nie grozi!

 

W Róża Rent żadnemu z Twoich przedmiotów nie stanie się krzywda. Na straży bezpieczeństwa Twoich rzeczy czuwają nie tylko kamery, nocni stróże, system przeciwpożarowy i indywidualne karty dostępu, ale i stale podtrzymywany optymalny mikroklimat. W naszych boksach możesz przechowywać nawet najbardziej wrażliwe na wilgoć artykuły, takie jak książki, dokumenty, meble z litego drewna czy rowery. Jeśli magazynowane rzeczy są dla Ciebie ważne i mają dla Ciebie jakąś wartość (materialną lub sentymentalną), zapewnij im najlepsze możliwe warunki i oddaj je pod naszą opiekę. 

W naszych boksach jest sucho, czysto i bezpiecznie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na przechowanie profesjonalnej odzieży narciarskiej, kolekcjonerskiego albumu pełnego kruchych znaczków czy stojącego zegara z delikatnym mechanizmem, który przypadł Ci w spadku po ukochanej babci – wszystkie te przedmioty opuszczą magazyn self storage bez żadnego szwanku. Hala jest ogrzewana, a dzięki podtrzymaniu odpowiedniej temperatury po wilgoci nie ma ani śladu. Ponadto boksy są regularnie dezynfekowane, co pozwala zadbać o utrzymanie higieny na najwyższym poziomie. Nie ma lepszej alternatywy dla zawilgoconej piwnicy niż profesjonalne boksy self storage!  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice