Blog


 

27 12.2019

Co można przechowywać w magazynie self storage?

Co można przechowywać w magazynie self storage?

Masz mało miejsca w mieszkaniu? Twój dom zaczyna przypominać składowisko rzeczy? Nie potrzebujesz pod ręką części przedmiotów, ale nie chcesz całkiem ich wyrzucać, bo mają dla Ciebie sentymentalną wartość lub czujesz, że jeszcze się przydadzą? Wystarczy, że wynajmiesz boks magazynowy w ramach usługi self storage! Dowiedz się, co najczęściej przechowują nasi Klienci indywidualni - możesz się zdziwić, jak rozmaite rzeczy trafiają do magazynów na wynajem!

 

Ubrania i obuwie

 

Magazyny self storage bardzo często służą jako przechowalnia dla ubrań sezonowych oraz butów. Latem można w nich trzymać odzież zimową, a zimą - letnią. Nasze najmniejsze boksy mają powierzchnię 2,5m² - to wystarczająco dużo, żeby pomieścić garderobę całej rodziny! Zresztą, nie jest to tylko kwestia sezonowa. Niektórzy latami nie wyrastają z ubrań albo po prostu lubią je kupować i mieć duży wybór. W takiej sytuacji boksy mogą służyć jako dodatkowa szafa.

 

Sprzęt sportowy

 

Kolejne chętnie magazynowane przedmioty to ekwipunek sportowy (zwłaszcza ten sezonowy). W boksie taki sprzęt będzie w 100% bezpieczny - nie dostanie się do niego nikt nieupoważniony, nie zagrożą mu wilgoć ani inne zewnętrzne czynniki. Self storage jest pod tym względem o wiele lepszym rozwiązaniem niż garaż czy komórka lokatorska. Jest to ważne o tyle, że porządne narty, sprzęt wędkarski czy profesjonalny kajak potrafią sporo kosztować. Nie ma powodu, żeby zagracać sprzętem sportowym dom; z kolei coroczna wymiana ekwipunku na nowy zupełnie się nie opłaca. Właśnie dlatego warto wynająć magazyn.

 

Kolekcje hobbystyczne

 

Jesteś książkowym molem i zaczynasz się obawiać, że pewnego dnia utoniesz we własnej bibliotece? Od dzieciństwa zbierasz planszówki i uzbierało się ich tyle, że powoli mieszkanie staje się dla nich za ciasne? Kolekcjonujesz komiksy, figurki, winyle, ceramikę, sklejane modele samolotów, limitowane palety cieni? Twoje zbiory będą u nas bezpieczne! Nie przechowujemy jedynie kolekcji dzieł sztuki, biżuterii ani pieniędzy - uprzedza o tym zapis w naszym regulaminie.

 

Rodzinne i osobiste pamiątki

 

Odrębna kategoria przedmiotów o zabarwieniu sentymentalnym. Są to pamiątki z dzieciństwa, często zajmujące całe stosy pudeł, albo rzeczy pozostawione po osobach zmarłych, które warto gdzieś przetrzymać, na przykład do czasu przeprowadzki do większego domu. Gdy odziedziczymy po babci maszynę do szycia z drewnianym stołem lub dziadek zapisze nam wielkie lustro w mosiężnej ramie, sprzedaż takich rzeczy będzie nie na miejscu (a co dopiero wyrzucanie ich na śmietnik). Z kolei przechowywanie pamiątek w mieszkaniu nie zawsze się sprawdza; zwłaszcza gdy żyjemy na niewielkim metrażu lub współdzielimy przestrzeń, na przykład jako studenci. Warto wówczas skorzystać z boksów magazynowych.

 

Meble

 

Wbrew pozorom Klienci nie składują ich tylko na czas generalnego remontu czy przeprowadzki. Meble to przedmioty o większych gabarytach, które zajmują sporo miejsca. Ich wyrzucanie mija się z celem - w końcu kiedyś się przydadzą, na przykład dla dzieci lub do większego mieszkania. Z drugiej strony nie ma sensu trzymać w domu nadprogramowych stołów, szaf i łóżek - lepiej postawić je na dodatkowych metrach kwadratowych. Często do boksów trafiają też meble sezonowe, zwłaszcza te ogrodowe (stół, krzesła, hamak, parasol i cały sprzęt, w tym grill i narzędzia). Z kolei latem miłośnicy dekoracji świątecznych mogą przechować u nas swoje zimowe skarby.

 

Wyprawka dla dziecka

 

Odrębną kategorią są przedmioty zachowywane z myślą o dzieciach. Zaliczamy tu nie tylko meble (na przykład kołyskę, krzesełko czy komodę z przewijakiem), ale też wszelkie zabawki, ubranka czy droższe akcesoria, w tym wózki, laktatory czy monitory oddechu. Jeśli planujesz kolejne dziecko, nie wyrzucaj ani nie oddawaj raz skompletowanej wyprawki - wystarczy, że przechowasz ją w systemie self storage!

 

Sprzęt AGD i RTV

 

Również zajmuje dużo miejsca i nie zawsze nadaje się do przechowania w garażu (chociażby ze względu na wilgoć). Lodówka, piekarnik czy telewizor będą bezpieczniejsze w suchym, ogrzewanym boksie.

 

Pojazdy mechaniczne

 

W RóżaRent magazynujemy rowery, skutery i motocykle - w zależności od gabarytów pojazdu oferujemy boksy o powierzchni od 2,5 do 10 m². Możesz wykorzystać je jako garaż, o ile przed zaparkowaniem spuścisz paliwo. Przechowujemy też opony, części motoryzacyjne i potrzebne akcesoria.

 

NIE PRZECHOWUJEMY

 

...zwierząt, roślin, ziół, łatwo psujących się produktów spożywczych, antyków, dzieł sztuki, biżuterii, pieniędzy, substancji chemicznych, toksycznych ani łatwopalnych.

 

Wyrzucanie rzeczy to ostateczność

 

Problemy z rozstawaniem się z rzeczami są często uzasadnione. Po co wyrzucać coś, co wciąż jest jak nowe, było takie drogie albo jeszcze się przyda. Z części przedmiotów korzystamy wyłącznie sezonowo; z innych nie korzystamy niemal wcale, ale przypominają nam o dawnych czasach albo są pamiątką po zmarłych. Śmietnik to ostateczność - wystarczy znalezienie dla takich rzeczy odpowiedniego miejsca. Boksy Róża Rent będą strzałem w dziesiątkę!  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice