Aktualności


 

13 01.2021

Czy sprzątanie może rozbudzić motywację?

Czy sprzątanie może rozbudzić motywację?

Na początku roku odczuwamy naturalną chęć zmian, ale zwykle energia, jaka towarzyszy wyznaczaniu kolejnych postanowień noworocznych, opuszcza nas w okolicy połowy stycznia. Cała sztuka polega na tym, żeby nie poddać się w walce o poprawę nawyków. Zawsze możesz podejść do postanowień mniej rygorystycznie, a bardziej realistycznie (np. zamiast ćwiczyć codziennie, ćwiczyć dwa razy w tygodniu) albo spróbować zdziałać coś dobrego (i osiągalnego) w innej dziedzinie życia. O wiele łatwiej będzie Ci utrzymać motywację, jeśli będzie Cię otaczać przyjazna, uporządkowana przestrzeń.

Postaw sobie konkretny cel, np. zadbanie o porządek, redukcję liczby posiadanych rzeczy czy zrobienie wolnego miejsca na półkach. Pozbądź się przedmiotów, których nie używasz – a dla tych, których z różnych powodów nie chcesz się pozbywać, znajdź bezpieczne i suche miejsce. Meble, pamiątki, sezonowe ubrania, artykuły dziecięce, sprzęty do ćwiczeń na lepsze czasy – te i inne rzeczy możesz przewieźć do magazynu Róża Rent. Przechowując je poza domem, będziesz na co dzień cieszyć się porządkiem, nie rezygnując przy tym z ich posiadania. Win-win!

Najważniejsze, żeby zabrać się do działania od razu – nie odkładać sprzątania na wieczne nigdy, nie mnożyć planów i przeszkód, a po prostu wziąć się do roboty i zacząć segregować rzeczy. Nie dość, że zrobisz coś pożytecznego, to od razu zwiększysz motywację do dalszych działań!  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice