Aktualności


 

16 12.2020

Jak zabezpieczyć rower na zimę?

Jak zabezpieczyć rower na zimę?

Zima tuż-tuż! Śnieg już gdzieniegdzie dał o sobie znać, a dni są coraz chłodniejsze i krótsze, w związku z czym na ulicach nie widać już tylu rowerzystów. Co prawda ci nieustraszeni nie cofają się przed chlapą ani mrozem, ale większość woli przezimować swój rower i wstrzymać się z przejażdżkami do wiosny.

Gdzie schować sprzęt? Balkon albo podwórko to nienajlepszy pomysł – w takich warunkach rower będzie narażony na działanie wilgoci i mrozu. Co prawda pokrowiec podratuje sytuację, ale wciąż istnieje ryzyko, że zamarzająca woda rozsadzi lub uszkodzi jakiś element. Warto zadbać o swojego dwukołowca, zapewniając mu suche i ciepłe schronienie. W takiej roli sprawdzi się garaż, domowy składzik albo – w przypadku braku miejsca bądź gdy chcesz zadbać o całodobową ochronę – boks magazynowy Róża Rent.

Nasze boksy są dostępne zarówno na czas nieokreślony, jak i na wybrany okres, np. na miesiące zimowe. Przewożąc do nas rower, zadbaj o to, żeby był czysty i zajmij się konserwacją. Przygotuj szmatkę, starą szczoteczkę do zębów i płyn do mycia naczyń lub inny specyfik, a po doczyszczeniu ramy i łańcucha nasmaruj narażone na korozję elementy olejem. Idealnie będzie, jeśli rozepniesz hamulce, poluzujesz sprężynę przerzutki i przykryjesz rower, ochraniając go od kurzu. Tak zaopiekowany sprzęt będzie działał na wiosnę jak nowy!  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice