Aktualności


 

08 07.2020

Magazyny self storage zajmują w Europie ponad 8 mln m2!

Magazyny self storage zajmują w Europie ponad 8 mln m2!

Rozwiązanie ukochane przez Amerykanów cieszy się coraz większą popularnością na naszym kontynencie. Europejczyków przekonują bezpieczeństwo i elastyczność, jaką zapewniają boksy magazynowe. Ok. 97% obiektów posiada elektroniczny system kontroli dostępu, a ok. 1/3 magazynów zapewnia dostęp do rzeczy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Jest to znaczący wzrost w porównaniu z rokiem 2017, kiedy tryb pracy 24/7 przyjmowało jedynie 19% obiektów self storage. Oczywiście jako Róża Rent zapewniamy oba te udogodnienia!

Łącznie w Europie działa blisko 3 tysiące magazynów self storage o łącznej powierzchni 8 milionów metrów kwadratowych! Niestety, rynek nie rozwija się równomiernie – dziesięciu największych europejskich operatorów dzierży blisko ¼ wszystkich obiektów self storage i ok. 40% całej dostępnej przestrzeni. Są to głównie boksy rozlokowane w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Holandii oraz Hiszpanii.

Na szczęście także w Polsce wynajmowanie powierzchni celem przechowywania rzeczy staje się coraz łatwiej dostępne. Wielkim atutem Róża Rent jest lokalizacja na przecięciu głównych szlaków komunikacyjnych – dzięki temu położenie naszych boksów magazynowych jest atrakcyjne nie tylko dla mieszkańców Aglomeracji Śląskiej, ale też dla osób, które często przejeżdżają przez tamte rejony. Polecamy się!

*Wszystkie dane statystyczne pochodzą z raportu FEDESSA (Fedration of European Self Storage Associations) z 2019 roku.  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice