Aktualności


 

10 06.2020

Przechowuj z głową: szkło i ceramika

Przechowuj z głową: szkło i ceramika

Na pewno masz w swoim mieszkaniu sporo szklanych i ceramicznych przedmiotów – oprócz naczyń czy zastawy stołowej do tej grupy zaliczają się też wazony, ozdobne podstawki i rozmaite figurki czy bibeloty. Tego rodzaju rzeczy stanowią przepiękną ozdobę wnętrza; sprawiają jednak niemałe kłopoty przy przechowywaniu oraz ewentualnym transporcie. Jak upewnić się, że Twoja kolekcja będzie bezpieczna, jeśli postanowisz przewieźć ją do boksu magazynowego?

1. Przemyśl sprawę już na etapie pakowania. Używaj do tego zadania wytrzymałych kartonów – dobrze, żeby były wykonane z twardej, jakościowej tektury i posiadały wygodne uchwyty do przenoszenia. Szkło i ceramika bywają ciężkie – dlatego mocne pudła są takie ważne i nie powinno się ich załadowywać po same brzegi. Kartony opisz i oznacz, aby każdy wiedział, że ich zawartość jest krucha i wymaga szczególnej ostrożności.

2. Zapewnij odpowiednią amortyzację. Szklane i ceramiczne przedmioty nie mogą stać w kartonach luzem, a już na pewno nie mogą stykać się brzegami – grozi to ich obiciem, popękaniem, a nawet roztrzaskaniem w drobny mak. Rolę amortyzatora mogą pełnić zwykłe gazety (w dużej ilości), którymi wystarczy owinąć każdy bibelot z osobna; bardziej profesjonalne alternatywy to wypełniacz piankowy, poduszki powietrzne albo skropak w biodegradowalnej wersji eko.

3. Zarówno przy okazji transportu, jak i na miejscu – czyli w magazynie Róża Rent – ustawiaj kartony tak, żeby pudła z kruchą zawartością lądowały na samej górze. Dzięki temu wykluczysz ryzyko ewentualnych uszkodzeń przez ciężar innych pudeł.  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice