Aktualności


 

08 04.2020

Wiosenne porządki, cz.3: Dokumenty

Wiosenne porządki, cz.3: Dokumenty

Mija kolejny tydzień społecznej izolacji; zamknięcie w domu sprzyja wiosennym porządkom i dobitnie uświadamia, że warto zawalczyć o każdy dodatkowy metr wolnej przestrzeni. Dziś pora na kolejną kategorię przedmiotów do ogarnięcia – tym razem będą to ważne dokumenty.

1. Pozbieraj kartki piętrzące się po całym domu – na lodówce, na parapecie, w przepełnionych szufladach – i ustaw wszystko w jednym miejscu, aby ułatwić sobie segregację.

2. Przejrzyj każdy jeden dokument. Niepotrzebne i przedawnione papiery od razu wyrzucaj do śmieci – po co ci paragon sprzed dekady, przeterminowane rachunki i nieaktualne listy zakupów?

3. To, co zostanie, uporządkuj wedle kategorii. Dokumenty związane z podatkami musisz przechowywać przez min. 5 lat; paragony – do wygaśnięcia gwarancji, rachunki za media – do 3 lat. Oprócz tego przeglądnij i posegreguj ważne umowy, akty notarialne, certyfikaty, świadectwa oraz dokumentację medyczną.

4. Żeby zachować porządek w papierach, korzystaj z koszulek, teczek, segregatorów i kolorowych zakładek. Oprócz klucza tematycznego przydaje się też ten chronologiczny.

5. Oprócz nielicznych wyjątków (takich jak dokumentacja medyczna) nie musisz mieć wszystkich dokumentów zawsze przy sobie. Całą resztę ważnego archiwum możesz przewieźć do boksu magazynowego. W Róża Rent jest bezpiecznie, czysto i sucho, panują więc idealne warunki do przechowywania dokumentów. Rozwiązanie to jest prawdziwym wybawieniem dla księgowych i innych klientów biznesowych!  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice