Aktualności


 

18 03.2020

Zostań w domu i... posprzątaj!

Siedzisz w domu? Zrób porządek

W najbliższych dniach zalecane jest pozostanie w domowym zaciszu. Poddanie się dobrowolnej kwarantannie ma swoje plusy – wreszcie można zrobić porządki, które były odkładane na wieczne nigdy. Oto kolejność, w jakiej polecamy odgracać swoją mieszkalną przestrzeń:

1. Ubrania. Do gruntownych porządków w szafie zachęca już sama zbliżająca się wiosna. Najwyższy czas, żeby wymienić grube i ciepłe ubrania sezonowe na lżejsze rzeczy wiosenno-letnie!

2. Książki. Czy na pewno potrzebujesz mieć w salonie czy w sypialni całą bibliotekę? Jeśli nie korzystasz z danych tytułów zbyt często, może istnieje lepszy sposób na zagospodarowanie przeciążonych półek?

3. Dokumenty. Posegreguj papiery! Na pewno masz mnóstwo niepotrzebnych umów i rachunków; możliwe też, że zaglądasz do swoich dokumentów rzadziej niż myślisz...

4. Rozmaitości. Czy na pewno gry planszowe muszą zajmować pół pokoju? Czy potrzebujesz wszystkich tych płyt CD pod ręką? A rzeczy zachowane dla następnych dzieci? Może znajdziesz dla nich lepsze miejsce?

5. Pamiątki. Zastanów się, które z sentymentalnych przedmiotów chcesz mieć zawsze w najbliższym otoczeniu, a po które sięgasz zdecydowanie rzadziej. To też dobry moment, żeby posegregować zdjęcia – także te jeszcze niewywołane – i przygotować z nich albumy czy nowoczesne fotoksiążki.

Powyższa kolejność to schemat zaproponowany przez mistrzynię sprzątania prosto z Japonii – Marie Kondo. Pamiętaj, że nie musisz definitywnie pozbywać się rzadziej używanych przedmiotów, takich jak sezonowe ubrania, kolekcje wydawnicze, świadectwa z podstawówki, wyprawka dla planowanych dzieci czy bujak odziedziczony po babci. Wszystkie rzeczy, które są dla Ciebie ważne, ale które zajmują niepotrzebnie zbyt wiele mieszkalnej przestrzeni, możesz trzymać w wynajętym boksie Róża Rent!  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice