Aktualności


 

15 01.2020

Przechowuj z głową: 3 triki, dzięki którym odnajdziesz się w swoich rzeczach!

Przechowuj z głową: 3 triki, dzięki którym odnajdziesz się w swoich rzeczach!

Dodatkowa przestrzeń do przechowywania rzeczy to bardzo wygodne rozwiązanie – oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio spakujemy swój dobytek i zadbamy o to, żeby nie pogubić się w tym, co mamy. W kolejnej odsłonie cyklu „Przechowuj z głową” przedstawiamy trzy proste triki, dzięki którym odzyskasz kontrolę nad swoimi pakunkami nawet w trakcie przeprowadzki!

1. Pakuj wszystko w kartony. Zawczasu zorganizuj tyle pudeł, ile potrzebujesz – gwarantujemy, że na dwóch czy trzech kartonach się nie skończy. Przemyśl, co chcesz przenieść lub przechować i dobierz pudła w odpowiednim rozmiarze. Wystarczy krótka rundka po osiedlowych sklepach, warzywniakach czy kioskach i miła pogawędka z pracownikami, a przy odrobinie wysiłku pozyskasz kartony zupełnie za darmo.

2. Planuj, planuj i jeszcze raz planuj! Nie pakuj wszystkiego na ostatnią chwilę, bez ładu i składu. Najpierw usiądź, weź głęboki oddech i spisz, jakiego rodzaju rzeczy trafią do poszczególnych pudeł. Osobno pakuj książki, narzędzia, ubrania i pamiątki – na spód kładź cięższe, a na górę lżejsze rzeczy. Jeśli chodzi o kolejność pakowania, zacznij od najrzadziej używanych przedmiotów – takie kartony możesz później ustawić w najtrudniej dostępnym miejscu, np. na spodzie stosu kartonów w wynajętym boksie.

3. Podpisuj każdy karton – wyraźnie i jak najbardziej szczegółowo. To parę sekund roboty, a ogromne ułatwienie. Ten prosty zabieg pozwoli Ci oszczędzić masę czasu i nerwów. W podpisie uwzględnij przynajmniej kategorię rzeczy, a najlepiej opisz zawartość ze szczegółami. W przypadku przeprowadzki dobrym pomysłem jest zanotowanie pomieszczenia, w którym ma wylądować dany karton (np. kuchnia, sypialnia, przedpokój).  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice