Aktualności


 

11 12.2019

Przechowuj z głową: jak być bardziej eko?

Przechowuj z głową: jak być bardziej eko?

Jako Róża Rent udostępniamy Klientom wymarzoną przestrzeń magazynową, ale pomagamy też zrozumieć, na czym polega mądre przechowywanie. Żeby szerzyć świadomość na temat ciekawych i przydatnych rozwiązań, postanowiliśmy wystartować z autorskim cyklem „Przechowuj z głową”. Na dobry początek zastanowimy się na tym, jak przechowywać swoje rzeczy w możliwie ekologiczny sposób.

Po pierwsze i najważniejsze: wykorzystuj do przechowywania te rzeczy, które już posiadasz. Zanim kupisz gotowe pojemniki, rozejrzyj się po domu – najprawdopodobniej znajdziesz coś, co całkiem nieźle się nada. Mogą to być pudełka po butach, drewniane skrzynki na wino albo zwykłe kartony, w jakich kurierzy przynoszą przesyłki. Wystarczy, że okleisz albo opiszesz takie pudełko, a podarujesz mu nowe życie. Możesz przechowywać spakowane rzeczy, układając z kartonów i skrzynek całe stosy. Wykorzystanie przestrzeni wertykalnej wiąże się z ogromną oszczędnością miejsca!

Jeśli zdecydujesz się zakupić dedykowane meble i akcesoria do przechowywania (półki, szafki, szafy, regaliki, pojemniki, kosze), zwróć uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Stawiaj na nietoksyczne, uniwersalne, wolne od plastiku produkty, które nadadzą się do recyklingu. Polecane materiały to drewno, szło, metal, len czy bawełna. Tak czy inaczej, zastanów się, zanim wyrzucisz kartony albo pudła – możesz oddać je komuś, komu się przydadzą, albo złożyć (wtedy zajmują mało miejsca) i wykorzystać przy następnej przeprowadzce. 

Staraj się być bardziej eko zarówno we własnym domu, jak i korzystając z rozwiązań self storage!  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice