Aktualności


 

27 01.2023

Co zrobić z rzeczami bliskich, którzy odeszli?

Odejście bliskich osób to ogromna strata, z którą każdy radzi sobie na swój sposób. Mimo cierpienia i bólu konieczne jest zajęcie się przyziemnymi sprawami, w tym uporządkowaniem rzeczy po zmarłym. Oczywiście nie trzeba tego robić od razu – warto dać sobie na to tyle czasu, ile potrzeba, ale w pewnym momencie i tak będziemy musieli się z tym zmierzyć.

Porządki najlepiej zacząć od ubrań i butów, potem przejść do książek i płyt, a także mebli i sprzętów RTV i AGD. Generalnie rzeczy, których nie chcemy zostawić, warto dzielić rzeczy na trzy grupy: do wyrzucenia (prawdopodobnie konieczna będzie wycieczka do PSZOK lub skorzystanie z selektywnej zbiórki odpadów), do oddania potrzebującym oraz do sprzedaży (na przykład w serwisie aukcyjnym lub na lokalnych platformach sprzedażowych). Szczególną wagę należy przywiązać do przeglądania dokumentów – prawdopodobnie są na nich wrażliwe dane, więc najlepiej będzie zniszczyć je w niszczarce, dokładnie podrzeć lub spalić w kominku.

Są jednak rzeczy, które warto sobie zostawić – na przykład albumy i zdjęcia, które są pięknym zapisem wspomnień, biżuteria czy sentymentalne pamiątki (od maszyny do szycia po babci aż po klaser ze znaczkami zbieranymi przez dziadka). Te i inne przedmioty, które zdecydujesz się zachować, możesz przewieźć do boksu na wynajem Róża Rent. Będą one u nas bezpieczne, a zachowasz do nich dostęp 24/7.  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice