Aktualności


 

12 01.2023

Co zrobić z choinką po świętach?

Przyszedł czas, w którym powoli można rozbierać choinkę po świętach i zastanawiać się, co z nią zrobić. Opcji jest kilka – wszystko zależy od tego, czy postawiliście na naturalne, czy na sztuczne drzewko.

 

1)    Choinka w doniczce – jeśli drzewko było regularnie podlewane, jest duża szansa, że da się je posadzić i dać mu drugie życie. Można to zrobić samemu, we własnym ogrodzie, albo odwieźć choinkę do szkółki leśnej. Lasy Miejskie organizują w tym celu specjalne zbiórki – warto podzwonić po okolicy i rozeznać się w temacie. Im krócej choinka przebywała w ciepłym pomieszczeniu, tym większe szanse, że się przyjmie!

 

2)    Cięta choinka bez korzeni – tutaj niestety szansa na przeżycie drzewka jest bliska zeru. Trzeba będzie je jakoś zutylizować, najlepiej zostawiając je w kontenerze na odpady zielone. Dobrze jest zrobić to maksymalnie dobę przed planowanym odbiorem śmieci albo zawieźć ją bezpośrednio do lokalnego punktu PSZOK. Dla porządku dodajmy, że na takiej choince nie może być żadnych ozdób!

 

3)    Sztuczna choinka – jasne, można wyrzucić ją do odpadów zmieszanych lub wielkogabarytowych, ale nie ma to większego sensu, jeśli za rok i tak trzeba będzie kupić kolejne drzewko. Zamiast tego lepiej jest skorzystać z wolnego miejsca w swoim boksie magazynowym. W Róża Rent Twoja choinka bezpiecznie przeczeka do następnych świąt ?  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice