Aktualności


 

09 09.2022

Jak przechowywać perfumy?

Kto interesuje się światem zapachów, ten wie, że okres przydatności podany na flakoniku perfum a faktyczna trwałość aromatu to dwie różne sprawy. Źle magazynowane perfumy mogą zmienić lub wręcz wytracić swój zapach już po kilku miesiącach. Z kolei perfumy, które przechowuje się zgodnie ze sztuką, potrafią uwodzić swoją wonią przez wiele lat.

 

Największy wpływ na trwałość zapachu mają takie czynniki, jak temperatura otoczenia, wilgoć oraz ekspozycja na światło słoneczne. Od razu uprzedzamy, że temperatura powinna być stała, a wilgoć i światło są wrogami delikatnych substancji zapachowych.

 

Tymczasem gdzie większość z nas przechowuje perfumy…? Oczywiście – w łazience!

 

Jeśli chcesz, żeby flakoniki jak najdłużej zachowały swoją przydatność, przechowuj je w zamkniętej szafce lub szufladzie, na przykład w sypialni albo pokoju dziennym. Tak naprawdę idealnym miejscem do magazynowania rzadziej używanych zapachów ze swojej kolekcji jest magazyn na wynajem. W boksach Róża Rent jest sucho i ciemno, a na dodatek przez cały rok utrzymujemy na hali optymalną, stałą temperaturę. Perfumy zachowają u nas trwałość o wiele dłużej niż w łazience   Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice