Aktualności


 

19 08.2022

Co zrobić ze starymi nośnikami?

Jeśli pamiętasz lata dziewięćdziesiąte i interesujesz się kulturą, najpewniej masz w swojej kolekcji sporo kaset magnetofonowych i kaset VHS. Jak wiadomo – technika poszła do przodu i coraz trudniej o nośniki, które pozwoliłyby odtworzyć nagrane w ten sposób materiały. Nowe laptopy często nie mają choćby czytników płyt CD/DVD… Z drugiej strony – trudno tak po prostu pozbyć się swoich zbiorów, często uzupełnianych przez długie lata. W końcu mają one ogromną wartość: nawet jeśli nie kolekcjonerską, to czysto sentymentalną.

 

Zamiast radykalnych porządków i zbyt pochopnego wyrzucania na śmietnik wszystkiego jak leci, możesz podejść do sprawy inaczej. Są inne sposoby, żeby zwolnić nieco miejsca na półkach i w szufladach. Wystarczy skorzystać z odpowiednich usług ?

 

Po pierwsze – polecamy rozejrzeć się za firmami, które zajmują się przegrywaniem filmów, muzyki i innych danych z przestarzałych nośników. Możesz w ten sposób odzyskać dostęp do wielu treści – od filmu z wesela nagranego na VHS, przez składanki muzyczne z dawnych czasów, aż po rzeczy zapisane na dyskietkach czy zdjęcia ze slajdów. Co więcej: lepiej zrobić to jak najszybciej. Materiały z tamtej ery są stosunkowo nietrwałe i niszczeją z upływem lat.

 

Po drugie – polecamy się jako firma oferująca usługi self storage. Przechowasz u nas w optymalnych warunkach wszelkie płyty i kasety, których z różnych powodów nie chcesz się pozbyć. Fajnie jest zachować swoje kolekcje z młodości, długo poszukiwane wydanie Władcy Pierścieni czy winyle upolowane na targach… Nie musisz się z nimi żegnać, żeby odzyskać cenne miejsce w mieszkaniu!  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice