Aktualności


 

14 07.2022

Pomysły na dzień bez telefonu

Już jutro 15 lipca, czyli światowy dzień bez telefonu komórkowego. To nieformalne święto zostało zainicjowane oddolnie – wszystko zaczęło się od internetowego łańcuszka, który namawiał do wyłączenia telefonów na 24 godziny. Miało to zachęcić osoby zapatrzone w swoje telefony, żeby odłożyły komórki na bok, rozejrzały się wokół i spędziły dzień „po staremu”. Jednocześnie dzień ten ma nam uświadomić naszą zależność od nowych technologii – okazuje się, że nie tak łatwo „wylogować się do życia”…

Nie ma sensu demonizować technologii, ale na pewno warto zrobić sobie taki eksperyment i uświadomić sobie, jak często będziemy sięgać do kieszeni w poszukiwaniu nowych powiadomień. Oto kilka pomysłów na to, jak można spędzić dzień bez telefonu:

1. Spróbuj sięgnąć po książkę – zwłaszcza, jeśli na co dzień masz problemy z czytaniem, bo co chwilę coś cię rozprasza. Sam zobaczysz, o ile łatwiej będzie ci utrzymać uwagę.

2. Posprzątaj! Koniec wymówek – bez kontaktu ze światem możesz wreszcie skoncentrować się na porządkach. Tylko ty i twój bałagan :) Praca fizyczna daje dużo satysfakcji – od razu widać jej efekty. Możesz wreszcie zadecydować, które rzeczy przewieźć do magazynu na wynajem i odzyskać w ten sposób sporo przestrzeni we własnym domu. Możesz też zrobić sezonowe porządki w boksie Róża Rent – tak, zawartość boksów też należy trzymać pod kontrolą!

3. Udaj się na krótką wycieczkę. Nie musi to być daleka podróż – możesz też poczuć się jak turysta we własnym mieście. Pójdź inną ścieżką niż zawsze, odwiedź miejsca, w których wizytę przekładasz na wieczne nigdy. Bez mapy w telefonie może to być ciekawa przygoda!  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice