Aktualności


 

23 01.2022

Gdzie przechować rzeczy na czas remontu po powodzi?

Woda to bardzo groźny żywioł – nie trzeba o tym przekonywać nikogo, kto choć raz miał do czynienia ze skutkami powodzi. Już samo wysokie natężenie wilgoci, które zdarza się po zalaniach, może doprowadzić dom do ruiny. Żeby odratować, co się da, trzeba działać szybko, ale rozsądnie – przydzielając kolejnym zadaniom odpowiedni priorytet.

Kiedy będziemy pewni, że w domu można bezpiecznie przebywać, należy rozpocząć procedury odszkodowawcze i przeprowadzić analizę zniszczeń. Po dużej powodzi zwykle trzeba usunąć podłogi; czasem może być konieczne także kucie betonu. Nad przebiegiem remontu powinni czuwać fachowcy – specjalistom należy też powierzyć samo osuszanie (ważne, aby rozpocząć je jak najszybciej). Rzeczy, które udało się odratować, można przewieźć do komórki magazynowej. W Róża Rent jest sucho i panuje optymalna temperatura, więc Twoim rzeczom nic nie grozi. Upewnij się tylko, że przedmioty, które chcesz trzymać w boksie, są całkowicie suche.

Oczywiście, trudno jest przewidzieć katastrofę i zapobiec stratom. Teoretycznie na obszarach o podwyższonym ryzyku powodziowym architekci powinni przewidzieć miejsca do przechowywania wartościowych rzeczy, ale nie każdy dysponuje takim schronieniem. Jeśli otrzymujesz alerty powodziowe, możesz zapobiegawczo przewieźć część przedmiotów do magazynu na wynajem. Czas wynajmu jest elastyczny – to od Ciebie zależy, czy preferujesz opcję krótko- czy długoterminową. W Róża Rent przechowasz nie tylko meble, pamiątki czy sprzęt RTV/AGD, ale też rower, motocykl czy sezonowy sprzęt sportowy.  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice