Aktualności


 

28 10.2021

Zadbaj o siebie - Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów

Zadbaj o siebie - Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów

Nie jest tajemnicą, że żyjemy w ciągłym pośpiechu. Czas upływa nam od deadline’u do deadline’u, a często także od pierwszego do pierwszego – wymaga się od nas dyspozycyjności, mobilności i elastyczności, która stanowi spore obciążenie psychiczne. Nie pomaga też fakt, że jesteśmy zewsząd bombardowani informacjami, a przy natłoku bodźców trudno jest prawdziwie odpocząć.

Stałe napięcie i przedłużający się stres mogą prowadzić do wyczerpania nerwowego. Żeby zadbać o siebie, warto regularnie poświęcać sobie trochę czasu. Dobrą okazją, żeby zacząć, jest dzisiejsze święto nietypowe – Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów.

Co możesz zrobić?

1.     Wygospodaruj sobie czas na małe przyjemności – kąpiel w wannie, książkę (czytanie uspokaja!), chwilę tylko dla siebie. Może się to wydawać nieefektywne, ale prawda jest taka, że jeśli zbytnio przeciążymy swój umysł, będziemy wymagali znacznie dłuższej przerwy od działania…
2.     Staraj się zachować work-life balance. Oprócz pracy liczą się także rodzina i Twoje pasje. Jeśli nie odkryłeś/aś jeszcze swojego hobby, najwyższa pora poszukać czegoś, co Cię odpręża i daje Ci radość. Od wędkowania po szydełkowanie – możliwości są nieograniczone!
3.     Pomagaj sobie preparatami ziołowymi – pij melisę, kozłek lekarski, przetestuj olej CBD. Efekty mogą Cię zaskoczyć – w naturze drzemie naprawdę ogromna moc!
4.     Zadbaj o porządek – bałagan podnosi poziom stresu i utrudnia koncentrację. To samo dzieje się, gdy po prostu otacza nas nadmiar przedmiotów, dlatego rzeczy rzadziej używane i aktualnie niepotrzebne możesz przewieźć do boksu Róża Rent.
5.     Postaw na regularny, aktywny tryb życia – oprócz siedzenia za biurkiem zafunduj sobie także ruch (choćby rower albo spacer), wysypiaj się i przywiązuj wagę do tego, co jesz.  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice