Aktualności


 

21 10.2021

Przechowywanie rowerów i motocykli, czyli jak zadbać o swój jednoślad po sezonie

Przechowywanie rowerów i motocykli, czyli jak zadbać o swój jednoślad po sezonie

Sezon na swobodną jazdę jednośladem nieuchronnie dobiega końca – robi się coraz chłodniej i wietrzniej, zaczęły się pierwsze mrozy i powoli wypatrujemy śniegu. O ile niektórzy zapaleńcy jeżdżą na motocyklach przez cały rok, o tyle zimowe przejażdżki na rowerze to już niemalże sport ekstremalny.

Właśnie dlatego warto znaleźć odpowiednie miejsce, w którym będzie można zagarażować swój jednoślad. Jeśli nie masz własnego garażu ani prywatnego miejsca parkingowego, warto przewieźć pojazd do boksu na wynajem. W Róża Rent panują idealne warunki do przechowywania rowerów, skuterów i motocykli – jest sucho, czysto, obiekt jest pod ochroną, a Klienci mają dostęp do boksów 24/7.

Zanim przewieziesz swój jednoślad do magazynu samoobsługowego, zadbaj o odpowiednie przygotowanie swojego sprzętu. Po pierwsze, porządnie go wyczyść – sumiennie usuń zabrudzenia i błoto (zwłaszcza z ramy) i upewnij się, że wytrzesz pojazd do czysta (osuszenie przeciwdziała korozji). Po drugie, napompuj koła i zadbaj o odpowiednie ciśnienie – dzięki temu przedłużysz żywotność opon. W przypadku motocykli i skuterów warto wymienić olej na nowy, zakonserwować klemy, wyjąć naładowany wcześniej akumulator oraz uzupełnić płyn przeciw zamarzaniu. Co kluczowe, trzeba spuścić paliwo – jest to przejaw troski o swój pojazd, a także osobny wymóg w Róża Rent. Pozostawianie paliwa w baku grozi wystąpieniem kondensacji w zbiorniku.

A jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, dlaczego nasze jednoślady zasługują na specjalne miejsce do przechowywania, zapraszamy do lektury artykułu na naszym blogu!  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice