Aktualności


 

21 08.2021

Jak bezpiecznie przechowywać płyty winylowe?

Jak bezpiecznie przechowywać płyty winylowe?

Każdy meloman doskonale wie, że winyle wymagają szczególnej uwagi – należy na nie chuchać i dmuchać. Żeby płyty były bezpieczne i służyły nam przez długie lata, trzeba zadbać o ich odpowiednie przechowywanie.

Po pierwsze i najważniejsze: wszystkie płyty winylowe powinno się przechowywać w pozycji pionowej. Układając je poziomo, jedna na drugiej, możemy doprowadzić do ich odkształcenia – w końcu winyle znajdujące się na spodzie będą obciążone przez te na górze. Odkształcona płyta nie tylko będzie gorzej wyglądać, ale też nie będzie już tak samo grać, a jej wartość diametralnie spadnie.

Jeśli możesz sobie pozwolić na dedykowaną szafkę na płyty winylowe albo nawet na osobny pokój muzyczny – to wspaniale! W takich warunkach Twoja kolekcja będzie bezpieczna i wyeksponowana, a Ty będziesz mógł celebrować ulubione dźwięki w dowolnym momencie.  Rzeczywistość rzadko kiedy bywa jednak aż tak łaskawa – w mieszkaniach często brakuje nam miejsca na nasze kolekcje, zwłaszcza jeśli rozrastają się one do sporych rozmiarów. W takim wypadku część płyt możesz przechowywać w domu w specjalnej szafce (o komorach dostosowanych do wielkości ustawionych pionowo winyli), a całą resztę – w boksie na wynajem Róża Rent. Zwróć tylko uwagę na sposób ułożenia płyt w kartonie i posegreguj je według wybranego klucza (gatunkowo lub alfabetycznie), żeby w razie potrzeby szybko znaleźć krążek, którego szukasz.

Wreszcie: KONIECZNIE zainwestuj w koperty zewnętrzne i wewnętrzne z folią antystatyczną. Jeśli zależy Ci na tym, żeby okładki prezentowały się jak najlepiej, załóż na nie specjalne folie ochronne – zabezpieczysz je przed kurzem, przetarganiem i innymi uszkodzeniami. Jeśli zaś będziesz regularnie wymieniać koperty wewnętrzne, uchronisz ukochane winyle przed mikrorysami.  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice