Aktualności


 

08 06.2021

Sposób na sesję: najpierw porządki, potem egzaminy

Sposób na sesję: najpierw porządki, potem egzaminy

Kiedy przychodzi sesja, wielu studentów ma tendencję do prokrastynacji. Pod tym tajemniczym terminem kryje się „ociąganie się, odwlekanie, przekładanie czegoś w czasie”. Często jesteśmy gotowi zrobić dosłownie wszystko, byleby tylko nie zacząć się uczyć.

To samo dotyczy zresztą pracy i innych dziedzin życia – w sesji jest to jednak szczególnie widoczne. Egzaminy za pasem, a nam nagle przychodzi ochota na gruntowne porządki, remanent szafy i pucowanie okien. Co ciekawe, w tym szaleństwie jest metoda – bałagan potęguje stres i rozprasza, a przez to utrudnia koncentrację. Z kolei czyste, uporządkowane otoczenie polepsza samopoczucie – ułatwia relaks, ale też pozwala się skupić na konkretnym zadaniu, w tym przypadku na nauce.

Wygląda na to, że naprawdę warto posprzątać i odgracić pokój, zanim zasiądziemy do książek. Dotyczy to zwłaszcza okolic biurka, przy którym chcemy się uczyć. Jeśli od egzaminów dzieli Cię wystarczająco dużo czasu, możesz nawet posegregować swoje rzeczy i pozbyć się części z nich z pola widzenia, przewożąc je do boksu na wynajem. Na pewno odczujesz wtedy różnicę w koncentracji i przyswajaniu wiedzy!

Self storage przyda się także w czasie wakacji, na przykład jeśli wracasz do domu rodzinnego albo wyjeżdżasz za granicę. Nie musisz wtedy płacić za wynajem studenckiego mieszkania – wystarczy, że przechowasz swoje rzeczy w niewielkim boksie, a zaoszczędzisz w ten sposób sporo pieniędzy.

Masz pytania…? Skontaktuj się z nami!  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice