Aktualności


 

25 03.2021

Co zrobić z łyżwami po zimie?

Co zrobić z łyżwami po zimie?

Po zakończeniu sezonu warto kompleksowo zadbać o swoje łyżwy. O czym należy pamiętać?

 

1.     Przede wszystkim porządnie osusz swój sprzęt. Ostrza łyżew pozostają w bezpośrednim kontakcie z lodem, przez co są narażone na niszczące działanie wilgoci i korozję. Zardzewiałe płozy bardzo trudno przywrócić do poprzedniego stanu; czasem jest to wręcz niemożliwe. Należy osuszać łyżwy po każdej wizycie na lodowisku (najlepiej miękkim ręcznikiem frotte) – po ostatniej jeździe w sezonie przywiąż do tego szczególną wagę.

2.     Zadbaj o stosowny transport. Przydadzą się tutaj specjalne nakładki na ostrza oraz dedykowany pokrowiec na łyżwy z poszewką pochłaniającą wilgoć – zapewnią one ochronę przed obiciem czy powstaniem mechanicznych urządzeń. Sztywne pokrowce powinny jednak służyć wyłącznie do transportu, a nie do przechowywania!

3.     Pozwól łyżwom oddychać! Żeby wszystkie elementy porządnie wyschły, w domu poluzuj sznurówki bądź zapięcia, wyciągnij języki i ustaw każdy but osobno. Przygotowując je na okres „spoczynku”, spakuj łyżwy do oddzielnych, materiałowych toreb – zapewnisz im tym samym dostęp powietrza i ochronisz je przed wzajemnymi uszkodzeniami. NIE wieszaj ich za ostrza – grozi to odkształceniem butów lub co gorsza odejściem płozy od podeszwy. Nigdy nie stosuj nakładek na ostrza na dłuższy okres, bo może się w nich nagromadzić niebezpieczna wilgoć.

4.     Zanim przewieziesz łyżwy do suchego, czystego i objętego ochroną boksu Róża Rent, zajmij się jeszcze tematem konserwacji. W przypadku łyżew powinna ona obejmować profesjonalne ostrzenie, smarowanie ostrz woskiem bądź olejem oraz pastowanie skórzanych elementów.  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice