Aktualności


 

25 02.2021

Wilgoć - największy wróg książek. Jak uratować je przed pleśnią?

Wilgoć - największy wróg książek. Jak uratować je przed pleśnią?

Papier, który ulega zawilgoceniu, jest bardzo podatny na proces pleśnienia. Zwykle można poznać, że coś jest nie tak, po nieprzyjemnym zapachu; u co wrażliwszych użytkowników mogą się także pojawić alergiczne dolegliwości.

Podniszczone książki można co prawda ratować, ale nie jest to wcale takie proste. Najrozsądniej będzie powierzyć to zadanie profesjonalnemu konserwatorowi, który odgrzybi i porządnie osuszy wszystkie zawilgotniałe tomy. Nawet po odpowiednich zabiegach i tak trzeba przechowywać księgozbiór w optymalnych warunkach, aby zapobiec nawrotom pleśni.

Idealnym miejscem do magazynowania księgozbioru są boksy magazynowe Róża Rent. Gwarantujemy stałą temperaturę i czystość, a przede wszystkim suchość – właściciele cennych kolekcji nie musza się obawiać szkodliwej wilgoci, która powoduje pleśnienie papieru. Jeśli zamierzasz przechować u nas wyłącznie książki, najprawdopodobniej wystarczy Ci najmniejszy boks o powierzchni 2,5m2. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu!

Z kolei jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat optymalnego przechowywania książek, zapraszamy na naszego bloga – znajdziesz tam wpis zbierający konkretne porady dla bibliofilów.  Zadzwoń do nas


 

Zapraszamy


Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz:

zadzwoń do nas

napisz do nas

 

RóżaRent

self storage

 

ul. Hutnicza 6,
40-241 Katowice